Bělorusko stojí o dialog s EU, nikoli o prostředníky ze zahraničí

Bělorusko stojí za všech okolností o další dialog s Evropskou unií, uvedlo dnes podle agentury RIA Novosti běloruské ministerstvo zahraničí.

Alexandr Lukašenko
doporučujeme

Sedmadvacítka Bělorusko za jeho násilné potírání povolebních protestů tvrdě kritizovala a chystá se vůči němu zavést sankce. Prezident Alexandr Lukašenko dnes zdůraznil, že země chce kritickou situaci řešit sama a nepotřebuje žádné prostředníky ze zahraničí.

Premiéři pobaltských zemí dnes Minsk vyzvali, aby uspořádalo nové volby, které budou "svobodné a spravedlivé". Šéfové estonské, litevské a lotyšské vlády se domnívají, že na transparentnost nového hlasování by měli dohlížet mezinárodní pozorovatelé, napsala agentura Reuters.

V Litvě je od úterka Lukašenkova protikandidátka ze sporných voleb Svjatlana Cichanouská, která tvrdí, že hlasování, které podle úřadů jasně vyhrál stávající prezident, bylo zfalšované. Za zmanipulované volby považuje i Evropská unie. V ulicích běloruských měst na protest proti výsledkům voleb demonstrují tisíce lidí, proti nimž brutálně zasáhla policie.

Lukašenko tvrdí, že protesty jsou řízené z ciziny a dnes znovu zopakoval, že země nestojí o jakoukoli pomoc ze zahraničí a chce současnou situaci vyřešit sama. "Naši zemi nikomu nevydáme," řekl prezident podle agentury Belta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový "koncert velmocí"? Putinovy vize se nesetkají s pochopením, míní…

25.09.2020 00:01 NÁZOR - Ruský prezident Vladimir Putin nepřednesl na zasedání Valného shromáždění OSN projev, jaký…

V Rusku zaznamenali 6595 nově nakažených, nejvíce od července

24.09.2020 21:43 Aktualizováno Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 6595 případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od 12.…

Británie má rekordní počet nově nakažených, přes 6500

24.09.2020 21:43 Aktualizováno Británie dnes ohlásila 6634 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší denní…

Anglie zařadila Slovensko kvůli viru na seznam rizikových zemí

24.09.2020 19:48 Anglie dnes zařadila Slovensko, Dánsko a Island na seznam rizikových zemí. Od sobotních 05:00 SELČ…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama