Boris Johnson se uzdravuje z covid-19. Kolem návratu do Downing Street jsou nejasnosti

Britský premiér Boris Johnson se uzdravuje z nemoci covid-19, o jeho návratu do čela vlády se ale zatím nerozhodlo. V rozhovoru se stanicí Sky News to dnes řekl ministr zdravotnictví Matt Hancock. Zpravodajský web listu The Daily Telegraph přitom ve čtvrtek napsal, že se Johnson chystá vrátit do Downing Street už v pondělí.

Boris Johnson

"Jsem si jistý, že se vrátí, jakmile mu to lékaři dovolí," uvedl Hancock pro Sky News. "Rozhodnutí musí po konzultaci s lékaři učinit sám premiér," dodal. Johnson, s nímž mluvil ve čtvrtek, je podle ministra "ve velmi dobré formě a zjevně se uzdravuje".

Web listu The Daily Telegraph ve čtvrtek uvedl, že se premiér chystá postavit zpět do čela kabinetu a "převzít kontrolu nad koronavirovou krizí" už v pondělí. Johnson údajně požádal své spolupracovníky, aby mu na příští týden naplánovali schůzky s jednotlivými ministry.

Také úřad britského premiéra dnes ale veřejnoprávní stanici BBC sdělil, že "neexistuje žádný oficiální časový rozvrh" pro Johnsonův návrat.

Pětapadesátiletý Johnson 27. března oznámil, že se nakazil koronavirem. Příznaky nemoci řadu dní neustupovaly, proto jej 5. dubna převezli do nemocnice. Následující den se jeho zdravotní stav zhoršil, a lékaři jej proto přeložili na jednotku intenzivní péče. Na ní strávil tři noci. Po týdnu v nemocnici premiéra v neděli 12. dubna propustili.

Nyní se Johnson zotavuje na venkovském sídle britských premiérů Chequers. V uplynulých dnech už telefonicky hovořil s královnou Alžbětou II. či americkým prezidentem Donaldem Trumpem. V době nemoci Johnsona ve vedení země zastupuje ministr zahraničí Dominic Raab.

V Británii nadále platí karanténní opatření přijatá v boji s šířením koronaviru. Trvat mají přinejmenším do 7. května. V dnešním rozhovoru se Sky News ministr zdravotnictví Hancock zdůraznil, že je stále příliš brzy na to, aby se omezení uvolnila.

V Británii podle posledních dat ze čtvrtka s nemocí covid-19 zemřelo 18.738 lidí. Všichni zemřeli v nemocnicích, do oficiálních denních statistik se v Británii totiž nezapočítávají - jako v některých jiných zemích - úmrtí doma nebo v sociálních zařízeních. Nákaza virem SARS-CoV-2 se potvrdila ve Spojeném království u více než 138.000 lidí.

Vědci: Británie zahlcovala školy lavinou "komických" opatření

05.08.2021 10:37 Britská vláda v prvních měsících pandemie zahlcovala školy lavinou "komických" pravidel a dokumentů…

Došlo i na komunisty? Odborník popsal sílící represe v Rusku

05.08.2021 00:01 NÁZOR - Kreml, který dlouho spoléhal na "systémovou opozici", nyní zjevně začal přistupovat ke…

Funguje očkování i proti variantě delta? Studie ukázala, jak moc

04.08.2021 22:03 Aktualizováno Před nákazou mutací delta a rozvojem bezpříznakového i příznakového onemocnění covid-19 chrání…

Profesor: Dokončení plynovodu Nord Stream 2 není rizikem, ale vítězstvím…

04.08.2021 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Dohodou o dokončení kontroverzního plynovodu Nord Stream 2 Spojené státy zdánlivě…

Británie začne očkovat proti koronaviru mladistvé ve věku 16 a 17 let

04.08.2021 21:23 Británie chce v řádu týdnů nabídnout covidovou vakcínu mladistvým ve věku 16 a 17 let. Učiní tak na…

Soud zamítl odvolání proti označení Navalného organizací za extremistické

04.08.2021 17:49 Ruský odvolací soud dnes zamítl odvolání proti dřívějšímu rozsudku, který označil fondy a štáby…

Do sídla ukrajinské vlády vtrhl válečný veterán s ručním granátem

04.08.2021 13:39 Aktualizováno Policie v Kyjevě zadržela muže, který dnes s granátem v ruce vtrhl do sídla ukrajinské vlády a…

V Bělorusku začali soudit Kalesnikavovou, jednu z hlavních postav opozice

04.08.2021 12:37 V Minsku dnes začal za zavřenými dveřmi soud s jednou z vůdčích postav běloruské opozice Maryjí…

Papež po operaci obnovil audience, přeje si navštívit Libanon

04.08.2021 12:25 Papež František dnes obnovil středeční generální audience, přerušené kvůli červencové operaci.…

Na Ukrajině přibývá případů nákazy koronavirem, zpřísňují se podmínky

04.08.2021 10:56 Na Ukrajině za uplynulý den přibylo 984 případů nákazy koronavirem a 43 úmrtí pacientů v…

Související:

Právě se děje