Bosna potvrdila první dva případy koronaviru Covid-19

Bosna dnes potvrdila první dva případy nákazy novým koronavirem, uvedla agentura Reuters s odvoláním na ministra zdravotnictví autonomní Republiky srbské. Ta je součástí Bosny a Hercegoviny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Koronavirem se dle Reuters nakazil muž středního věku, který se koncem února vrátil z Itálie, a jeho dítě, uvedl ministr Alen Šeranić. Pacient je ve stabilním stavu a je hospitalizován ve městě Banja Luka, které je správním střediskem bosenské Republiky srbské. "Testy na koronavirus byly u jeho ženy negativní, ale jeho dítě bylo pozitivní," řekl na tiskové konferenci.

zdroj: YouTube

Následovat mají testy dětí, které se ve škole dostaly do kontaktu s infikovaným spolužákem. Škola zůstane v příštích dnech zavřená.

"Je to první případ nákazy. Nebyl neočekávaný, předpokládaný byl od propuknutí nákazy v Itálii, která patří mezi naše největší obchodní partnery," řekl Šeranić.

Bosnu a Hercegovinu tvoří bosňácko-chorvatská Federace Bosny a Hercegoviny a Republika srbská na základě mírové dohody z roku 1995, jež ukončila krvavou občanskou válku. Obě entity přitom mají rozsáhlou autonomii, která značně omezuje funkčnost celostátních orgánů, včetně vlády a parlamentu.

Zdravotnické úřady v obou entitách připravily izolaci nakažených pacientů v nemocnicích a vyzvaly občany, aby dbali zejména na hygienu. Mnoho nemocnic v posledních dnech zastavilo nebo omezilo návštěvy, poznamenal Reuters.

Nákaza novým koronavirem propukla loni v prosinci v Číně, odkud se mezitím rozšířila do téměř osmi desítek zemí. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehly více než 3000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus není hrozba, tvrdí Lukašenko a uspořádal hokejový turnaj

29.03.2020 09:21 Zatímco se svět obává vysoce nakažlivé nemoci COVID-19 a umírají na ni denně tisíce lidí, běloruský…

Nakažený britský premiér vyzval občany, aby zůstali doma

29.03.2020 08:29 Britský premiér Boris Johnson napsal dopis, v němž vyzývá občany, aby zůstali doma a pomohli tak…

Celebrity? Odchod Harryho a Meghan z královských rolí nemá v dějinách…

29.03.2020 06:36 Nevídané změny v britské královské rodině zahájil letos na začátku ledna deklarovaný úmysl prince…

Británie má více než 1000 obětí koronaviru

28.03.2020 18:39 Počet obětí nákazy koronavirem ve Velké Británii překročil tisícovku a dosáhl 1019, uvedly dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama