Británie bude požadovat povinné testování řidičů kamionů z ciziny

Řidiči kamionů, kteří přijedou do Anglie z ciziny včetně Irska na déle než dva dny se budou muset testovat na covid-19. Británie tak chce bránit šíření jakékoli další varianty koronaviru, řekl dnes ministr dopravy Grant Shapps. Mluvčí sdružení dopravců Česmad Bohemia Martin Felix uvedl, že by to v kombinaci s komplikovanými celními procedurami po brexitu mohlo dopravcům situaci zkomplikovat.

Kamion - ilustrační foto
doporučujeme

Řidiči se budou muset nechat otestovat do 48 hodin a pak každých 72 hodin. "Chceme tak mít přehled o jakékoli příští variantě, která by mohla být problematická," řekl ministr v souvislosti s novými předpisy.

Felix ČTK řekl, že povinnost předložit test až po 48 hodinách by v případě standardní země, jako je například Německo, dopravcům problémy nedělalo. V případě Británie by to ale podle něj mohl být problém v případě, že se dopravci budou muset navíc potýkat s celními procedurami, které země zavedla po brexitu.

Premiér Boris Johnson tento týden řekl, že bude zřejmě nutné zpřísnit opatření u těch, kdo budou přijíždět z Francie, což se bude týkat i řidičů kamionů.

Když podobné opatření zavedla v prosinci Francie v reakci na to, že se v Anglii objevila nová a rychleji se šířící varianta koronaviru, způsobilo to na jihu Anglie chaos.

Tentokrát už ale úřady věří, že je dostatek rychlých testovacích metod a nic podobného nenastane, napsala agentura Reuters.

Zákaz cest do Británie platí do 17. května, ale pracovníci v nezbytných profesích i řidiči nákladních vozů přes hranici mohou, aby zůstalo zachováno zásobování obchodů s potravinami a průmyslu.

Vládu čeká nyní rozhodnutí, kdy a a zda povolí cestování o letních dovolených. List The Sunday Times napsal, že očkování v zahraničí do srpna zřejmě nebude hotové. Podle listu The Sun ministři zvažují zavedení semaforového systému v kombinaci s doklady o očkování a testováním.

Ministr kultury Oliver Dowden dnes řekl, že zpráva o situaci na evropském kontinentu se čeká začátkem dubna. "Situace ve zbytku Evropy je znepokojující. Musíme zajistit, aby bylo zahraniční cestování bezpečné," řekl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na…

11.04.2021 12:19 Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském…

Pohřeb prince Philipa proběhne v sobotu 17. dubna

10.04.2021 18:54 Pohřeb zesnulého prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., se bude konat v sobotu 17.…

Ukrajina hlásí dalšího zraněného vojáka z bojů v Donbasu

10.04.2021 13:38 Ukrajinská armáda dnes ohlásila, že během uplynulých 24 hodin se proruští separatisté v Donbasu na…

EU musí nalézt sílu a postavit se Rusku, apeluje expert na mezinárodní…

10.04.2021 00:01 NÁZOR - Hromadění ruských vojenských sil na hranicích s Ukrajinou není pouze výzvou pro Kyjev, ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama