Británie hlásí pátým dnem přes 50.000 nově nakažených koronavirem

Svaz britských učitelů vyzval vládu premiéra Borise Johnsona, aby prodloužila výuku na dálku nejméně o dva týdny. Británie pátým dnem hlásí dalších více než 50.000 případů nákazy novým koronavirem za 24 hodin a podle statistiky Univerzity Johnse Hopkinse se v počtu úmrtí dostala před Itálii, uvedla dnes agentura AP.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli rychlému růstu počtu případů v Londýně ministr školství Gavin Williamson ustoupil a v případě Londýna rozhodl, že se školní třídy pro děti do 11 let v pondělí neotevřou, jak to bylo naplánováno. Všechny londýnské školy mají zůstat příští týden zavřené.

Školské odbory po své dnešní schůzi chtějí, aby toto opatření bylo z obav o zdraví učitelů i dětí rozšířeno na celou Anglii. Vláda by podle nich měla nechat školy zavřené nejméně 14 dní a povolit výuku na dálku. "Plníme jako odbory svou povinnost a informujeme naše členy, že mají právo odmítnout práci v nebezpečných podmínkách, které ohrožují jejich zdraví i zdraví celé školní komunity," oznámil generální tajemník odborů Kevin Courtney. Jeho organizace zastupuje kolem 450.000 učitelů a zaměstnanců ve školství.

Úřady v Britániii dnes hlásí 57.725 nově nakažených za uplynulý den. S covidem-19 tam už zemřelo téměř 75.000 lidí.

Vládní vědecká poradní skupina po svém předvánočním setkání oznámila, že by školy měly zůstat uzavřené, má-li se snížit přenos nákazy. Británie se potýká s velkým počtem nových případů mimo jiné kvůli nové mutaci viru, která podle vědců může přenos zvýšit až o 70 procent. Vyskytuje se hlavně v Londýně a okolí, což Williamsona donutilo k rozhodnutí o londýnských školách.

V ostatních částech Anglie se mají základní školy otevřít žákům v pondělí, střední školy zůstávají zavřené. Počítá se přitom s tím, že studenti, které letos čekají zkoušky, se vrátí 11. ledna. Ostatní o týden později.

Mnoho britských nemocnic je na pokraji svých kapacit a znovu se zprovozňují polní nemocnice, které byly připraveny pomoci na jaře a později byly uzavřeny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté v Británii čelí v době koronaviru napadením

21.01.2021 14:38 Britská vláda dnes oznámila, že v prvních šesti měsících po zavedení koronavirové uzávěry v březnu…

Navalnyj čeká na soud v nechvalně známé vazební věznici

20.01.2021 17:03 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj čeká na soud, jenž rozhodne o tom, zda ho pošle do vězení za…

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

20.01.2021 13:13 Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací…

Jak počítat oběti pandemie? Profesor z Oxfordu upozornil na úskalí…

20.01.2021 00:01 NÁZOR - Kolik lidí zemřelo kvůli pandemii nemoci covid-19? A jak se tato čísla liší v jednotlivých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama