Británie hlásí rekordní přírůstek nakažených koronavirem

Británie dnes oznámila 35.928 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, což je téměř dvojnásobek oproti údaji z předchozí neděle, uvedla stanice BBC na svém webu. Před týdnem úřady registrovaly 18.447 nově infikovaných, zatímco dnešní údaj představuje "historické maximum", dodala BBC. Vysoké počty nově infikovaných hlásí i Francie a Itálie.

Ilustrační foto
doporučujeme

Průdký přírůstek nových případů v Británii následoval poté, co ministr zdravotnictví Matt Hancock varoval, že "se vymkla kontrole" nová varianta koronaviru odhalená v Anglii. Mutace je až o 70 procent nakažlivější než dosavadní podoba viru. Premiér Boris Johnson zareagoval zpřísněním protinákazových opatření na nejvyšší stupeň v Londýně a v jihovýchodní Anglii, což postihne miliony lidí během vánočních svátků.

Šéfka zdravotnických úřadů v Anglii Yvonne Doyleová vyjádřila vážné znepokojení nad prudkým nárůstem nových případů. Připustila, že většina jich byla v Londýně a na jihovýchodě Anglie, ale upozornila, že je ještě brzy na to, aby se dalo potvrdit, zda se tito lidé nakazili novou variantou koronaviru.

Ve Francii během uplynulých 24 hodiny přibylo 12.799 nově potvrzených případů onemocnění, způsobovaných koronavirem, čímž celkový počet nakažených od začátku pandemie stoupl na téměř 2,5 milionu. Počet obětí stoupl o 131 na více než 60.000, uvedla agentura Reuters.

Itálie dnes ohlásila 15.104 nových případů nákazy a 352 úmrtí souvisejících s koronavirem, zatímco o den dříve to bylo 16.308 nových případů a 553 úmrtí, uvedl Reuters s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví.

Itálii zasáhla pandemie jako první ze západoevropských zemí a vyžádala si 68.799 obětí na životech, tedy nejvíce na starém kontinentu. Od začátku pandemie se nakazilo více než 1,95 milionu Italů.

Francie, Británie a Itálie jsou z hlediska celkového počtu dosud potvrzených případů nákazy na páté, šesté a osmé příčce seznamu nejhůře postižených zemí světa. Z hlediska počtu obětí zaujímají Itálie, Británie a Francie pátou až sedmou příčku, vyplývá z údajů na webu americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie sleduje globálně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii se začalo očkovat i v kostelech a katedrálách

16.01.2021 19:13 Po nemocnicích a lékárnách se v Británii očkuje už i v kostelech. Vakcínu mohou senioři nad 80 let…

Británie zpřísňuje. Přes hranice pustí jen lidi s negativním testem

16.01.2021 11:01 Británie od pondělí podstatně zpřísní režim na hranicích, kde bude od cestovatelů ze všech zemí i…

Rusko zahájilo kroky k odstoupení od dohody o otevřeném nebi

15.01.2021 16:26 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že zahajuje interní kroky k odstoupení od mnohostranné…

Británie řeší "obrovskou hrozbu". Kvůli závadě zmizelo z policejní…

15.01.2021 13:25 Aktualizováno Kvůli technické závadě zmizelo z databáze britské policie více než 150.000 záznamů. Jednalo se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama