Británie má dalších 128 obětí s covidem, přibylo 1295 nakažených

V Británii za posledních 24 hodin zemřelo 128 pacientů s koronavirem, což bylo méně než předchozí den, kdy úřady hlásily 173 obětí. Nových případů nákazy přibylo 1295. Celkem se v zemi od začátku epidemie infekce virem SARS-CoV-2 prokázala u 303.110 lidí, 42.589 z nich zemřelo. Vyplývá to z dnes zveřejněné statistiky ministerstva zdravotnictví.

Velká Británie
doporučujeme

Co do počtu obětí zaujímá Británie s bezmála 67 miliony obyvatel třetí příčku na světě za Spojenými státy a Brazílií. Z hlediska množství nakažených patří Spojenému království místo páté, více lidí se infikovalo jen v USA, Brazílii, Rusku a Indii.

Británie v pátek na doporučení zdravotnických expertů snížila stupeň nebezpečí kvůli pandemii koronaviru. Nyní v zemi platí třetí stupeň rizika z pěti, což znamená, že virus se v populaci dál šíří, počet případů však už neroste vysokým tempem a nehrozí kolaps zdravotního systému.

Vláda rovněž uvažuje o zmírnění některých karanténních opatření. Ministr financí Rishi Sunak dnes naznačil, že kabinet v "řádu dnů" v Anglii uvolní pravidlo stanovující minimální fyzický odstup lidí ve společnosti na dva metry. Podle něj by zmírnění tohoto opatření výrazně ulehčilo mnohým podnikům, zejména pak restauracím a hospodám, v jejich tíživé ekonomické situaci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britští operátoři varují před rychlým odstřižením od Huawei

09.07.2020 20:59 Přední britští telekomunikační operátoři BT a Vodafone varovali, že pokud by britská vláda nařídila…

Divadla mohou od víkendu v Anglii pořádat venkovní představení

09.07.2020 20:53 Divadla mohou od víkendu v Anglii opět pořádat alespoň venkovní představení. Příští týden otevřou…

Pandemie je dle Moskvy překážkou pro obnovení česko-ruských diplomatických…

09.07.2020 18:31 Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dnes řekla, že Rusko je připravené k dialogu s Českou…

Vražda Čečence ve Vídni je podle Kadyrova dílem cizích agentů

09.07.2020 18:22 Aktualizováno Víkendová vražda opozičního čečenského aktivisty ve Vídni je dílem zahraničních agentů, kteří se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy