Británie má nejvyšší přírůstek nakažených od 8. května, policie se střetla s konspirátory

Británie má 4422 případů nákazy novým koronavirem za uplynulý den. Je to o 100 více než v pátek a zároveň největší denní přírůstek od 8. května, uvedla dnes agentura Reuters. Policie se dnes v Londýně střetla s demonstranty, kteří protestovali proti stávajícím omezením, zavedeným proti šíření viru. Úřady přitom pomýšlejí na zpřísnění celostátních pravidel.

Matt Hancock
doporučujeme

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock v pátek varoval, že šíření koronaviru se ve Spojeném království zrychluje a počet pacientů hospitalizovaných s onemocněním covid-19 se zdvojnásobuje každých osm dní. Hancock ale odmítl říct, zda Británie v říjnu zavede celostátní karanténu. Vládní poradce profesor Neil Ferguson ale řekl, že nějakou formu výrazných omezení bude země potřebovat spíš dříve než později.

Spojené království, které má téměř 67 milionů obyvatel, je co do počtu úmrtí s koronavirem páté na světě po Spojených státech, Brazílii, Indii a Mexiku, vyplývá z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).

zdroj: YouTube

Jak informuje Sky News, policie se dnes na londýnském Trafalgarském náměstí střetla se stovkami demonstrantů proti koronavirovým omezením, i když londýnský starosta varoval, že je čím dál pravděpodobnější, že hlavní město bude brzy muset zavést přísnější pravidla, aby se omezil prudký nárůst infekcí. "Svobodu!" skandovali demonstranti, kteří podle nápisu na jednom z trasparentů protestují proti tyranii.

Britský premiér Boris Johnson dnes pohrozil pokutami ve výši až 10.000 liber (téměř 292.000 Kč) těm, kteří poruší karanténu poté, co přišli do styku s někým, kdo se nakazil koronavirem. "Lidem, kteří se rozhodnou nehledět na pravidla, budou hrozit vysoké pokuty," varoval Johnson podle agentury Reutes. Ta dodala, že nová pravidla vstoupí v platnost od 28. září.

Britská vláda už tento týden kvůli nepříznivému vývoji zavedla "pravidlo šesti", což je plošný zákaz shromažďování více než šesti lidí, a omezení otevíracích hodin pro bary a restaurace v oblastech na severovýchodě Anglie.

Další omezení mají začít od úterý platit ve vybraných oblastech v hrabstvích Lancashire, Merseyside, Západní Yorkshire a v části regionu Midlands, kde bude mimo jiné zakázáno setkávání členů různých domácností. Celkem podle BBC v Británii musí restrikce kvůli koronaviru dodržovat 13,5 milionu lidí, což je zhruba každý pátý obyvatel Spojeného království.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína kritizovala Británii za vízovou nabídku pro Hongkong

23.10.2020 08:43 Úřad čínského ministerstva zahraničí v Hongkongu dnes vyzval Británii, aby "okamžitě napravila své…

Rána nadějím a optimismu: Vakcína návrat běžného života nepřinese, tvrdí…

23.10.2020 00:01 NÁZOR - Ti, kteří chovají naději v brzký příchod vakcíny proti covidu-19, byli zřejmě povzbuzeni…

Boje v Karabachu si podle Putina vyžádaly už skoro 5000 životů

22.10.2020 21:53 Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami o Náhorní Karabach si od vyhrocení konfliktu na…

Papežův názor na svazky homosexuálů vyvolal kontroverze, ozvali se…

22.10.2020 17:13 Aktualizováno Papežova podpora registrovaného partnerství homosexuálů se nesetkala na Filipínách, považovaných za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama