Británie musí zvážit zavedení covidových pasů, řekl tamní šéf očkování

Britská vláda musí zvážit takzvané covidové pasy jako jednu z možností, jak plně otevřít ekonomiku, sdělil dnes stanici BBC vládní koordinátor pro očkování Nadhim Zahawi. Nezahrnout do plánů na postupné uvolnění certifikáty pro ty, kteří jsou očkovaní, měli negativní test nebo nemoc nedávno prodělali, označil za nedbalost.

Očkování, ilustrační foto
doporučujeme

Vláda se však podle Zahawiho předtím, než jakoukoliv strategii představí parlamentu, ujistí, že by pasy nebyly diskriminační. Znevýhodnění lidí, kteří nepodstoupí vakcinaci, je jednou z hlavních obav kritiků podobných certifikátů.

„Každý se může nechat otestovat. Tam není žádná diskriminace," uvedl Zahawi. Všechny zvažované podoby certifikátů podle něj zahrnují i osoby, které měly nedávno negativní test, jelikož testování je na rozdíl od vakcín dostupné všem.

Britská vláda na konci února představila plán postupného návratu k normálnímu životu, který platí pro Anglii. Další části Spojeného království - Skotsko, Wales a Severní Irsko - v tomto ohledu přijímají vlastní rozhodnutí. Plán se odehrává se ve čtyřech etapách. Zahawi upozornil, že covidový pas nebudou Angličani potřebovat k návštěvě venkovních prostor podniků, které se mají otevřít 12. dubna, ani pro vnitřní prostory restaurací, barů a hospod plánovaných na 17. května.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie nabídla možnost očkování všem nad 50 let

13.04.2021 13:17 Aktualizováno V Británii dostali již všichni nad 50 let a všichni další lidé z prioritních skupin možnost nechat…

Stoltenberg vyzval Rusko k uklidnění situace na Ukrajině, Kyjev nechce…

13.04.2021 13:00 Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg dnes vyzval Rusko, aby přestalo…

Tyran Lukašenko musí uvolnit místo legitimní prezidentce, zní z Washingtonu

13.04.2021 00:01 NÁZOR - Do hledáčku běloruského režimu se dostali mimo jiné olympijská plavkyně, punkový zpěvák,…

Rusko podle Kyjeva odmítá jednat o soustřeďování vojsk u hranic

12.04.2021 18:15 Aktualizováno Rusko odmítlo pokusy Kyjeva začít jednat kvůli soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama