Británie oznámila 38 nových úmrtí s koronavirem

Británie oznámila 38 nových úmrtí spojených s koronavirem, oficiální bilance tak vzrostla na 41.736 mrtvých. Jde o podobný nárůst jako o den dříve, kdy přibylo 36 obětí, informovala agentura Reuters s odvoláním na údaje zveřejněné britskou vládou.

Velká Británie
doporučujeme

Jak oznámil na každodenním briefingu ministr zahraničí Dominic Raab, počet nakažených se za posledních 24 hodin zvýšil o 1056, což je méně, než o den dříve. Pokud jde o počty pacientů v nemocnicích, i tady byl v nedávných dnech zaznamenán pokles asi o 19 procent oproti předchozímu týdnu, dodal Raab.

Země podle něj ještě "není úplně z nejhoršího venku", nicméně díky zlepšení situace mohla být zmírněna některá opatření. Po třech měsících se dnes například v Anglii mohly znovu otevřít obchody. Lidé mohou rovněž opět navštěvovat zoologické zahrady, safari parky či autokina. Novou povinností je nošení roušek v hromadné dopravě.

Růst bilance obětí zpomaluje zhruba od poloviny dubna, počet úmrtí spojovaných s covidem-19 nicméně u Británie zůstává nejvyšší ze všech evropských zemí. Více mrtvých v této souvislosti hlásí pouze Spojené státy a Brazílie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

AFP: Ukrajina se stává internetovým obchodem s dětmi

11.07.2020 10:13 Argentinka Andrea Viezová pláče radostí: po devíti letech zoufalství a naděje totiž drží v náručí…

Za pokus o krádež Magny charty půjde muž na čtyři roky do vězení

11.07.2020 07:31 Na čtyři roky poslal v pátek britský soud do vězení muže, který se v roce 2018 pokusil ukrást z…

Počet nakažených rekordně stoupá. Za den se nakazilo téměř čtvrt milionu…

10.07.2020 22:02 Aktualizováno Světová zdravotnická organizace (WHO) hlásí rekordní denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy…

Rusko a Čína opět vetovaly v RB OSN prodloužení pomoci pro Sýrii

10.07.2020 20:41 Rusko a Čína dnes v Radě bezpečnosti OSN vetovaly další návrh rezoluce o prodloužení přeshraniční…

Související:

Právě se děje

Další zprávy