Británie podle Johnsona přejde od plošných omezení na lokální

Británie podle premiéra Borise Johnsona musí přejít od celostátních k lokálním omezením, která budou přesně cílit na jednotlivá ohniska nemoci covid-19. Za poslední možnost místní ochrany před koronavirem pak Johnson na dnešní tiskové konferenci označil uzávěru.

Boris Johnson
doporučujeme

Johnson prohlásil, že Británie, která je koronavirem jednou z nejpostiženějších zemí, učinila značný pokrok. Komise SAGE, která za současné pandemie připravuje doporučení pro britskou vládu, odhaduje, že reprodukční číslo udávající kolik lidí v průměru nakazí jeden infikovaný se pohybuje mezi 0,7 až 0,9. Tato hodnota značí, že epidemie ustupuje.

Lokální tažení proti koronaviru se podle Johnsona bude řídit pěti principy, a to sledováním, odpovědným přístupem, testováním, cílenými omezeními a poslední řadě uzávěrou. Za příklad cíleného opatření premiér označil uzavření jen té školy, na které se nákaza potvrdí.

Johnson v projevu vyzval obyvatele, aby se vyvarovali shromažďování více než šesti osob, případně dvou domácností. Tam, kde není možné dodržovat odstup, doporučil nosit roušky. O odpovědném chování premiér hovořil v souvislosti s tím, že o víkendu se v Anglii otevřou hospody a restaurace.

V Británii, kde žije asi 66 milionů obyvatel, se podle americké Univerzity Johnse Hopkinse dosud koronavirem nakazilo asi 285.800 lidí, z nichž přes 44.200 komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku přibylo nakažených koronavirem, na Ukrajině padly dva rekordy

07.08.2020 21:40 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 5241 nových případů nákazy a 119 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to…

Tokio a Londýn chtějí návrh pobrexitové dohody o volném obchodu do srpna

07.08.2020 21:20 Británie a Japonsko se dohodly na klíčových aspektech pobrexitové smlouvy o volném obchodu. Návrh…

Norsko se kvůli pandemii vrací k restrikcím, omezuje prodej alkoholu i…

07.08.2020 16:36 Norská vláda doporučila občanům, aby se vyvarovali veškerého cestování do zahraničí, včetně zemí s…

Do Británie připlulo rekordně migrantů, vláda slibuje opatření

07.08.2020 15:54 Britští pohraničníci a členové pobřežní stráže ve čtvrtek objevili 235 migrantů, kteří připluli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama