Británie podle Johnsona přejde od plošných omezení na lokální

Británie podle premiéra Borise Johnsona musí přejít od celostátních k lokálním omezením, která budou přesně cílit na jednotlivá ohniska nemoci covid-19. Za poslední možnost místní ochrany před koronavirem pak Johnson na dnešní tiskové konferenci označil uzávěru.

Boris Johnson
doporučujeme

Johnson prohlásil, že Británie, která je koronavirem jednou z nejpostiženějších zemí, učinila značný pokrok. Komise SAGE, která za současné pandemie připravuje doporučení pro britskou vládu, odhaduje, že reprodukční číslo udávající kolik lidí v průměru nakazí jeden infikovaný se pohybuje mezi 0,7 až 0,9. Tato hodnota značí, že epidemie ustupuje.

Lokální tažení proti koronaviru se podle Johnsona bude řídit pěti principy, a to sledováním, odpovědným přístupem, testováním, cílenými omezeními a poslední řadě uzávěrou. Za příklad cíleného opatření premiér označil uzavření jen té školy, na které se nákaza potvrdí.

Johnson v projevu vyzval obyvatele, aby se vyvarovali shromažďování více než šesti osob, případně dvou domácností. Tam, kde není možné dodržovat odstup, doporučil nosit roušky. O odpovědném chování premiér hovořil v souvislosti s tím, že o víkendu se v Anglii otevřou hospody a restaurace.

V Británii, kde žije asi 66 milionů obyvatel, se podle americké Univerzity Johnse Hopkinse dosud koronavirem nakazilo asi 285.800 lidí, z nichž přes 44.200 komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na…

11.04.2021 12:19 Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském…

Pohřeb prince Philipa proběhne v sobotu 17. dubna

10.04.2021 18:54 Pohřeb zesnulého prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., se bude konat v sobotu 17.…

Ukrajina hlásí dalšího zraněného vojáka z bojů v Donbasu

10.04.2021 13:38 Ukrajinská armáda dnes ohlásila, že během uplynulých 24 hodin se proruští separatisté v Donbasu na…

EU musí nalézt sílu a postavit se Rusku, apeluje expert na mezinárodní…

10.04.2021 00:01 NÁZOR - Hromadění ruských vojenských sil na hranicích s Ukrajinou není pouze výzvou pro Kyjev, ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama