Británie se obává druhé vlny pandemie. Nebude váhat s uvalením karantény, říká ministr

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock dnes prohlásil, že se obává nové vlny pandemie covidu-19 v Evropě a že britská vláda nebude váhat s novým zavedením karanténních opatření, pokud to bude nutné k zastavení šíření nákazy v zemi. Uvedla to agentura Reuters.

Matt Hancock
doporučujeme

Británie za posledních 24 hodin zaznamenala bezmála 850 nakažených, nejvíce za uplynulý měsíc.

"Obávám se druhé vlny. Myslím, že můžeme pozorovat, že se druhá vlna začíná valit napříč Evropou a musíme udělat vše, co můžeme, abychom jí zabránili v dosažení našich břehů, abychom se s ní poprali," řekl ministr v rozhovoru pro Sky News.

Británie za poslední den zaznamenala 846 nakažených, což je nejvíce od 28. června, kdy úřady registrovaly 901 případů. Za poslední dva dny se jedná o třetinový nárůst: ve středu přibylo 763 infikovaných, zatímco v úterý 581. S nemocí covid-19 zemřelo za posledních 24 hodin dalších 38 lidí, čímž se celková bilance obětí zvýšila na 45.999. V zemi se 67 miliony obyvatel se nákaza dosud potvrdila u 302.301 lidí.

Británie minulý týden nařídila 14denní izolaci lidem přijíždějícím ze Španělska. Podle Hancocka však rostou počty nově nakažených i v dalších zemích, kterých se zatím tato britská omezení netýkají. Neuvedl však žádnou jmenovitě, zmínil pouze Francii. "A není to jen Španělsko... ale jsou tu další země, kde také rostou počty případů. A jsme naplno odhodlaní učinit vše, co můžeme, abychom naši zemi ochránili," pokračoval ministr s tím, že by se v příštích dnech mohly ke Španělsku připojit i jiné země.

Hancock podle Reuters rovněž řekl, že úřady uvažují o tom, že by zkrátily dobu, po kterou musí lidé přijíždějící ze Španělska pobývat v karanténě, ale že takovou změnu neoznámí v bezprostřední budoucnosti.

Britské úřady přitom dnes prodloužily ze sedmi na deset dní období izolace, které vyžadují od Britů se symptomy covidu-19. Britská média nyní spekulují, že by se karanténa pro osoby přijíždějící ze zemí považovaných Londýnem za rizikové mohla také zkrátit právě na deset dní.

"Dokud nebude provedení takové změny naprosto bezpečné, tak ji neučiníme. Nebudeme v tomto ohledu nic měnit několik dalších dní," dodal s tím, že se však na oznámení změn některých opatření skutečně chystá.

Počet nových případů nákazy v Británii podle Hancocka přestal klesat a je přinejlepším konstantní, za čímž podle něj stojí četnější společenský kontakt po uvolnění restrikcí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lukašenko mluvil s Putinem, krizi je prý třeba brzy vyřešit

15.08.2020 14:44 Aktualizováno Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se dnes telefonicky spojil s ruským prezidentem Vladimirem…

Bělorusko vrátilo Rusku zadržené údajné žoldnéře

14.08.2020 21:47 Ruská generální prokuratura oznámila, že běloruské úřady vrátily do Ruska 32 Rusů, které v…

Tisíce demonstrantů v centru Minsku volají po Lukašenkově odchodu

14.08.2020 21:07 Aktualizováno Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v centru Minsku domáhají odstoupení prezidenta…

Anketa: Jen čtvrtina lékařů v Rusku důvěřuje vakcíně Sputnik V

14.08.2020 17:03 Celých 52 procent lékařů v anketě provedené přes ruskou mobilní aplikaci uvedlo, že by si nenechalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama