Británie zavede karanténu pro cestující z Francie a Nizozemska

Británie zavede povinnost 14denní karantény pro všechny cestující z Francie, Nizozemska, Malty, Monaka a některých zámořských území Británie a Nizozemska. Podle agentury Reuters to dnes oznámil britský ministr dopravy Grant Shapps s tím, že opatření vstoupí v platnost v sobotu ráno kvůli nepříznivému vývoji pandemie covidu-19 v dotčených zemích.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Kancelář premiéra Borise Johnsona zároveň uvedla, že po dvoutýdenní pauze bude moci pokračovat otevírání ekonomiky v Anglii.

"Pokud přijedete do Spojeného království v sobotu po 4:00 (5:00 SELČ) z těchto destinací, budete se muset uchýlit do izolace na 14 dní," řekl podle Reuters Shapps, podle nějž bude omezení platit také pro britské zámořské území Turks a Caicos a nizozemský ostrov Aruba. Zároveň však vyzval cestovatele, aby neukončovali svoje dovolené předčasně a nevraceli se narychlo do Británie.

Pro dovolenkáře ze Spojeného království je Francie druhou nejvyhledávanější zemí za nejoblíbenějším Španělskem, které už britské úřady ze seznamu bezpečných zemí vyškrtly dříve.

Například v roce 2017 přijelo do Francie téměř 13 milionů Britů. Do Spojeného království obvykle přijíždí za rok asi 3,5 milionu Francouzů, což je druhý největší počet po návštěvnících ze Spojených států.

Británie na jaře zavedla koronavirová omezení o něco později než většina dalších evropských zemí a patřila k nejzasaženějším státům na kontinentu. Podle Univerzity Johnse Hopkinse, která stav pandemie celosvětově sleduje, zaregistrovala dosud asi 315.500 pozitivních nálezů na SARS-CoV-2. Téměř 46.800 lidí tam v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Kvůli opětovnému nárůstu počtu případů na konci července země odložila plánované uvolnění některých restrikcí na polovinu srpna.

Kancelář premiéra Johnsona dnes uvedla, že denní přírůstky nově nakažených se v posledních dnech ustálily, což vládě umožňuje pokračovat v Anglii v předem vytyčeném plánu uvolňování omezení. Johnson se však podle vyjádření chystá zpřísnit pokuty pro lidi, kteří opakovaně porušují nařízení o povinném nošení ochranné roušky na obličeji.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnson nebude váhat se zavedením přísnějších opatření

30.09.2020 19:57 Britský premiér Boris Johnson dnes varoval, že bez váhání dál zpřísní opatření proti šíření…

Memorial chystá odvolání proti odsouzení "kronikáře Gulagu"

30.09.2020 16:17 Právníci ruské nevládní organizace Memorial, známé odhalováním zločinů stalinismu a obhajobou…

Boje v Náhorním Karabachu sílí. Ázerbájdžán odpaluje rakety vzduch-země,…

30.09.2020 15:38 Aktualizováno Boje u Náhorního Karabachu a okolí mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami pokračují čtvrtým dnem…

Petříček: Prodloužení trestu pro ruského historika je skandální

30.09.2020 12:59 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) označil za skandální prodloužení trestu pro ruského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama