Británie zavře do karanténě každého, kdo přicestuje do země

Britský premiér Boris Johnson v neděli oznámí povinnou dvoutýdenní karanténu pro každého, kdo přicestuje do Británie. S odvoláním na vládní zdroje o tom informoval list The Times. Nařízení, o kterém na konci dubna spekulovala další britská média, se bude týkat jak cizinců, tak Britů.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Velká Británie
doporučujeme

Po příjezdu do země si úřady vyžádají adresu, na které mohou následně cestovatele během karantény kontrolovat. Za porušení izolace bude provinilcům hrozit pokuta až 1000 liber (31.000 korun), v krajních případech i deportace.

Výjimku z opatření dostanou cestující z Irska, ostrovů v Lamanšském průlivu, ostrovu Man ležícím v Irském moři a řidiči kamionů, kteří do země přivážejí nezbytné zboží.

Krok Johnsonova kabinetu má snížit "přenos viru v další fázi boje (proti koronaviru)", píše list, podle kterého nařízení vstoupí v platnost na začátku června. Britská vláda již dříve čelila kritice, že na rozdíl od ostatních států od cestujících do země nevyžaduje karanténu a při příjezdu nekontroluje jejich zdravotní stav. V dubnu přitom každý den do Británie přicestovalo okolo 15.000 lidí, píše The Times.

Johnson má v neděli večer rovněž oznámit strategii uvolňování restrikcí, lidé budou mít od příštího týdne povoleno více procházek za den či opalování se v parku, uvádí list. Nejvýraznější restrikce ale pravděpodobně zůstanou v platnosti až do konce měsíce.

Británie je co do počtu obětí pandemie koronaviru nejvíce postiženou zemí v Evropě a druhou na světě po Spojených státech. Podle páteční bilance v zemi v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo celkem 31.241 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

04.06.2020 20:25 Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 za 24 hodin vzrostla o 176 mrtvých, informovala vláda…

Severní Makedonie hlásí druhou vlnu koronaviru. Obnovila zákaz vycházení

04.06.2020 19:12 Kvůli znepokojivému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech vláda Severní Makedonie…

V Rusku se nakazilo za minulý den víc lidí než o den dříve

04.06.2020 10:57 V Rusku za minulých 24 hodin přibylo přes 8800 potvrzených případů nákazy koronavirem a 169 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy