Británie zpřísní azylový systém pro ilegální uprchlíky

Británie zpřísní svůj azylový systém. Uprchlíci, kteří do země vstoupí ilegálně, budou mít ztíženou možnost v zemi zůstat. Řekla to dnes britská ministryně vnitra Priti Patelová, podle níž bude systém přísný, ale spravedlivý. Zpřísní se také tresty pro pašeráky lidí.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Poté, co Británie na konci minulého roku dokončila proces odcházení z Evropské unie, předestřel premiér Boris Johnson novou nezávislou vizi země s novou politikou v oblastech obrany, zahraničních věcí i přistěhovalectví.

Nový plán pro imigraci, údajně největší reforma azylového systému za několik desetiletí, má vést k rychlejšímu usazení uprchlíků ve vážném ohrožení, zatímco ti, kteří přišli ilegálně, to mají mít obtížnější. "V rámci našeho Nového plánu pro imigraci, pokud lidé přijdou ilegálně, nebudou mít nadále stejná práva jako ti, kteří přišli legálně, a budou to mít těžší, pokud budou chtít zůstat," řekla dnes ministryně Patelová.

"Kšeftaření s ilegální migrací do Británie už nebude stát za to riziko, budou nové nejvyšší doživotní tresty pro pašeráky lidí. Neskrývám, že tyto kroky jsou přísné, ale vzhledem k tomu, že také zachrání životy a zaměří se na pašeráky lidí, jsou také nepopiratelně spravedlivé," prohlásila Patelová.

Ministryně rovněž řekla, že ti, kteří přicestují přes bezpečnou zemi, jako je Francie, nebudou mít bezprostřední přístup do systému. Vláda navíc zastaví "nejbezohlednější zneužívání" systému těmi, kteří se budou vydávat za děti.

Omezení imigrace do Británie bylo jedním ze cílů, které slibovala kampaň pro vystoupení země z EU v referendu z roku 2016. Johnsonova vláda slíbila, že pobrexitový azylový systém bude přísnější.

Opoziční Labouristická strany však tvrdí, že nové politice chybí soucit, a humanitární organizace kritizují, že vznikne nespravedlivý systém se dvěma kategoriemi uprchlíků. "Je to nehumánní," řekl podle agentury Reuters šéf britské pobočky Červeného kříže Mike Adamson.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Truchlící královna Alžběta je odhodlaná pokračovat v závazcích

13.04.2021 20:55 Britská královna je odhodlaná pokračovat v některých svých sólových závazcích, i když truchlí nad…

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 20:10 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Navalnyj nemá tuberkulózu ani koronavirus, tvrdí vězeňská správa

13.04.2021 17:21 Správa vězeňské kolonie v Pokrovu ve Vladimirské oblasti, kde je vězněn Alexej Navalnyj, popřela,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama