Británie zpřísňuje. Přes hranice pustí jen lidi s negativním testem

Británie od pondělí podstatně zpřísní režim na hranicích, kde bude od cestovatelů ze všech zemí i od vracejících se britských občanů požadovat negativní test. Oznámil to v pátek premiér Boris Johnson. Bez ohledu na negativní test předkládaný po příjezdu čeká všechny navrátilce také povinná desetidenní karanténa, kterou ale lze za určitých podmínek přerušit dříve.

Lidé se chrání před koronavirem, ilustrační foto
doporučujeme

"Je nezbytné přijmout nyní tato dodatečná opatření, když každým dnem a každou hodinou musíme bojovat za ochranu celé populace," řekl ministerský předseda. "V britských nemocnicích je nyní přes 37.000 pacientů s covidem a přese všechny snahy našich lékařů, sester a zdravotnického personálu bohužel sledujeme, jak se musí odkládat léčba rakoviny, jak sanitky čekají ve frontách a jak se jednotky intenzivní péče rozšiřují na přilehlá oddělení," dodal.

Nový režim na hranicích začne platit v pondělí ve 4:00 (5:00 SEČ), platit má nejméně do 15. února. Všichni budou muset předložit negativní test na, který nebude starší než 72 hodin. I tak budou muset navrátilci ze zahraničí do desetidenní karantény. Po pěti dnech budou moci izolaci opustit, pokud další test potvrdí, že nejsou nakažení koronavirem. Nová pravidla se dotknou zejména služebních cest, protože ty turistické jsou už nyní zakázané.

Británie s 66 miliony obyvatel má nejvíce obětí koronaviru ze všech evropských zemí - přes 87.000. Podle pátečních údajů ministerstva zdravotnictví za den přibylo přes 55.000 nových případů nákazy a 1280 úmrtí. Očkování proti covidu-19 dostalo ve Spojeném království zatím 3,2 milionu lidí, přes 400.000 z nich by mělo mít díky druhé dávce plnou imunitu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královna v projevu ocenila zdravotníky i nové technologie

07.03.2021 20:40 Britská královna Alžběta II. u příležitosti dne britského Společenství, který připadá na pondělí,…

Švýcaři v referendu schválili zákaz zahalování obličeje na veřejnosti

07.03.2021 18:39 Švýcaři se dnes v referendu těsně vyslovili pro zákaz zahalování obličeje na veřejnosti - pro…

V Anglii už zvou na očkování proti koronaviru padesátníky

07.03.2021 10:05 Anglie začala zvát na očkování proti koronaviru osoby ve věku 56 až 59 let. Systém veřejného…

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama