Britové si v karanténě začali ve velkém pořizovat psy a kočky

Doma zavření Britové se začali s větší vervou věnovat své oblíbené zálibě: zvířatům. Útulky registrují zvýšený zájem o adopci psů a koček. Některé však varují před tím, aby lidé později svého rozhodnutí pořídit si zvíře nelitovali, píše agentura AFP.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Psi
doporučujeme

Týden před všeobecnou karanténou, kterou vláda nařídila 23. března, opustilo útulky v londýnské čtvrti Battersea 86 psů a 69 koček, což je více než dvojnásobek ve srovnání s loňským rokem.

"Adoptován byl velký počet psů, pro které jsme dříve nemohli nalézt domov," raduje se Steve Craddock, který vede útulek v Battersea.

Od vyhlášení karantény se uzavřelo v Battersea pět útulků, ale lidé žádají o adopci přes internet, říká. "Zároveň neregistrujeme nárůst počtu opuštěných zvířat, a to je povzbudivé," konstatuje a dodává, že Británie je zemí, která zvířata zbožňuje.

Tento jev pozoroval i Kennel Club, známé britské sdružení zasvěcené psům, který konstatoval prudký vzrůst zájmu. Na jeho internetových stránkách vzrostl počet žádostí o koupi štěněte v únoru a v březnu o 53 procent. Týden před vyhlášením karantény dosáhly žádosti vrcholu: bylo jich o 84 procent více ve srovnání se stejným týdnem před rokem. Nejvíce lidé žádají tři rasy: labradory, kokršpaněly a zlaté retrívry.

"To je obrovský nárůst. Lidé nyní tráví více času doma a říkají si, že by mohli mít psa," vysvětluje Bill Lambert z Kennel Clubu.

Klub však varuje před "impulzivní" koupí psa. "Lidé se rozhodují podle aktuální situace, ale ta se změní, až se zase vrátí do práce. Štěňata, ale i starší psi by neměli být dlouho ponecháváni o samotě," upozorňuje.

Kennel Club přesto zdůrazňuje blahodárný vliv domácího zvířete v době pandemie, která přispívá k pocitům úzkosti a izolace. "Je prokázáno, že psi zlepšují lidské zdraví, je to dobrý způsob, jak snížit krevní tlak. Zvíře vnáší klid do domácnosti a vede lidi k tomu, aby se na něco soustředili, zvláště v těchto těžkých chvílích. Obzvláště to platí o osobách žijících osaměle," uvádí.

Britové se nespokojili s tím, že se na karanténu vyzbrojili zásobami toaletního papíru, myslili rovněž na svá zvířata. Obchody s potřebami pro zvířata, které jsou na seznamu těch, které mohou zůstat otevřené, registrují rekordní zájem.

Obchodní řetězec Pets At Home tak zaznamenal v březnu výjimečnou úroveň poptávky, jak v kamenném obchodě, tak na internetu. Oznámil však, že finanční perspektivy pro období 2020/2021 zůstávají nejisté.

Koupě psa je v této době kvůli restrikcím vyvolaným pandemií složitější. Bill Lambert soudí, že je lépe vyčkat konce karantény, a pak teprve o pořízení psa rozhodovat.

"Doufáme, že někteří lidé, kteří v této době pracují z domova, najdou způsob, jak v této formě zaměstnání pokračovat, až karanténa skončí," vysvětluje Lambert. Lidé by v takovém případě mohli mít více času, aby se zaobírali svými zvířaty.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí v Británii dál klesá

24.05.2020 19:25 Počet úmrtí oficiálně spojovaných s covidem-19 v Británii narostl o 118 na 36.793, uvedl dnes…

V Rusku zemřelo za poslední den rekordních 153 lidí s koronavirem

24.05.2020 11:17 Rusko hlásí 153 úmrtí po nákaze koronavirem za posledních 24 hodin, což představuje rekordní denní…

Co ukázal koronavirus o Rusku a Putinovi? Profesor má jasno

24.05.2020 00:01 NÁZOR – Poté, co vypukla pandemie nového koronaviru, se ruský prezident Vladimir Putin pokusil…

Ukrajinská policie vyšetřuje smrt zastřeleného poslance

23.05.2020 20:50 Ukrajinská policie vyšetřuje smrt poslance Valerije Davydenka, kterého dnes našli zastřeleného v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy