Britská bilance epidemie za den narostla o 324 mrtvých

Britská vláda dnes oznámila úmrtí dalších 324 lidí s pozitivním testem na koronavirus, oficiální bilance obětí epidemie covidu-19 tím narostla na 39.369 mrtvých. Počet zjištěných infekcí stoupl od pondělka o 1613, ministerstvo zdravotnictví ovšem opět neuvedlo počet testovaných lidí.

Velká Británe: Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Od začátku jeho šíření se nákaza virem SARS-CoV-2 v Británii potvrdila u 277.985 lidí. Bilance nakažených i mrtvých je v zemi nyní nejvyšší v Evropě. Nárůst obecně už déle než měsíc zpomaluje, nicméně nový denní součet nahlášených obětí je výrazně vyšší než byl v předchozích dvou dnech. V pondělí byla ohlášena smrt 111 nakažených, což znamenalo nejmenší denní přírůstek za více než dva měsíce.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že v pondělí bylo v Británii provedeno přes 135.000 testů na koronavirus. Už poněkolikáté za sebou se ale v kolonce "testovaní lidé" objevilo slovo "nedostupné". Tento údaj při tom býval i o několik desítek tisíc menší než počet testů.

Postup britské vlády při informování o boji proti epidemii dnes kritizovala instituce UK Statistics Authority (UKSA), což je nezávislá vládní agentura dohlížející na komunikaci statistik z oficiálních zdrojů. Údaje o testování potenciálně nakažených lidí podle ní zdaleka nejsou kompletní a srozumitelné.

"Cílem se zdá být ukázat co nejvyšší množství testů, a to i na úkor srozumitelnosti," vzkázal ministrovi zdravotnictví Mattu Hancockovi šéf UKSA David Norgrove. Vládní mluvčí v reakci uvedl, že Hancock s Norgrovem mluvil a že ministerstvo zdravotnictví je připraveno "pokračovat v blízké spolupráci s UK Statistics Authority" a její výhrady zohlednit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku počet případů nákazy koronavirem přesáhl 700 000

08.07.2020 11:31 Rusko dnes oznámilo 6562 nových případů nákazy koronavirem a 173 úmrtí během uplynulých 24 hodin. O…

Zadržený Safronov prý dával informace české tajné službě. FSB nemá důkazy,…

08.07.2020 10:07 Obhájce zadrženého poradce šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos Ivana Safronova, jehož ruské…

Nákaza se zrychluje, počet obětí může stoupat. Denně onemocní 200 tisíc…

08.07.2020 09:27 Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus upozornil, že pandemie…

V Bělehradě se demonstrovalo kvůli zákazu vycházení, skupina lidí pronikla…

08.07.2020 08:27 V srbské metropoli demonstrovaly v úterý tisíce lidí, kteří vyšli pozdě večer do ulic poté, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy