Britská vláda eviduje více než 30 000 úmrtí kvůli koronaviru

Britská vláda za den zaznamenala dalších 649 úmrtí způsobených koronavirem a bilance epidemie covidu-19 v zemi tak narostla na 30.076 mrtvých. Na tiskové konferenci to oznámil britský ministr pro bydlení a místní samosprávu Robert Jenrick. Mrtvých přibylo podobně jako v úterý a britská bilance tak nyní ještě výrazněji převyšuje tu italskou, která byla až do úterka nejhorší v Evropě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Britské ministerstvo zdravotnictví aktuálně do statistiky zahrnuje úmrtí všech lidí, kteří měli předtím pozitivní test na virus SARS-CoV-2, uvedla agentura Reuters. Dlouho počítalo pouze smrti nakažených v nemocnicích.

I tak je ale zřejmě skutečný počet obětí výrazně vyšší, než kolik jich hlásí vláda, neboť v domovech důchodců nejsou kvůli malému rozsahu testování všechny nákazy odhaleny. Reuters v úterní reportáži uvedl, že v britských pečovatelských zařízeních přinesla pandemie nejméně 12.700 "přebytečných smrtí" oproti průměrné úmrtnosti pro stejné období v posledních letech.

Britská média zároveň stále věnují velkou pozornost celkovým číslům ohledně testování obyvatel na přítomnost koronaviru. Vláda před několika týdny slíbila, že od konce dubna budou laboratoře dohromady pracovat tempem alespoň 100.000 vzorků denně. Tento cíl byl podle oficiálních údajů splněn pouze ve čtvrtek a v pátek, v dalších dnech už hranice překročena nebyla. Podle vlády je nyní v britských možnostech asi 108.000 testů za den, v úterý jich ale bylo provedeno jen 69,436. To je sice několikanásobné zlepšení oproti průměru z dubna, také je to ale méně provedených testů než v pondělí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusové odhlasovali změnu ústavy, Putin může vládnout až do roku 2036

02.07.2020 08:30 Změny v ústavě, jež umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi ještě dvojí znovuzvolení do nejvyššího…

Rusové dali v referendu Putinovi zelenou, může setrvat u moci

01.07.2020 21:04 Aktualizováno Po sečtení hlasů ze zhruba 80 procent volebních okrsků schválilo změny v ruské ústavě téměř 78…

Hrozba pro obyvatele Hongkongu. Čína porušila deklaraci z roku 1984, tvrdí…

01.07.2020 16:04 Nový bezpečnostní zákon pro Hongkong je ze strany Pekingu "zjevným a závažným narušením" čínsko…

V Rusku vrcholí referendum o změnách ústavy. Putin odhlasoval, roušku neměl

01.07.2020 12:57 Účast v referendu o změnách ruské ústavy, jež mohou umožnit prezidentovi Vladimiru Putinovi setrvat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy