Britská vláda odmítá, že by na pandemii zareagovala příliš pomalu

Britský ministr zahraničí Dominic Raab dnes odmítl, že by vláda příliš pomalu zareagovala na šíření koronaviru. Kabinet se vždy řídil doporučením odborníků, zdůraznil Raab, který při pravidelných interpelacích v parlamentu zastupoval nemocného premiéra Borise Johnsona.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Velká Británie
doporučujeme

Kritiku si kabinet vysloužil od nového lídra opozice Keira Starmera i za nízký počet testů na koronavirus, které se v Británii denně provádí. "Byli jsme pomalí v zavádění karanténních opatření, v testování, v reakci na nabídky britských firem," vyčetl vládě předák opozičních labouristů Starmer, který počátkem dubna nahradil ve funkci Jeremyho Corbyna.

Raab kritiku odmítl. Vláda premiéra Borise Johnsona, který se nyní zotavuje na venkovském sídle Chequers z nemoci covid-19, podle ministra vždy reagovala v souladu s doporučením odborníků. Podle šéfa diplomacie je kabinet také na dobré cestě k dosažení cíle v počtu denně prováděných testů. Cílem je testovat 100.000 lidí denně, nyní zdravotníci provádějí každý den jen asi 18.000 testů na koronavirus SARS-CoV-2.

První parlamentní interpelace po velikonoční přestávce byly značně nezvyklé. Kromě toho, že se jich nezúčastnil nemocný premiér a na místě předáka opozice se objevila nová tvář, vyžádaly si zásadní změny i opatření přijatá v boji proti koronaviru.

Aby se dosáhlo dostatečného odstupu mezi poslanci, běžně natěsnanými jeden na druhého v parlamentních lavicích, zůstala dnes větší část zákonodárců doma a otázky Raabovi kladli přes internet.

Takzvaný hybridní parlament, jak v Británii kombinaci účasti 50 poslanců v sále s videokonferencí nazývají, by ovšem nemusel skončit s koncem pandemie. "Je to symbolické, že? Sedm set let práce a najednou se měníme na něco nového," řekl předseda sněmovny Lindsay Hoyle. "Tohle je začátek, nikoli konec. Chceme mít robustní systém, který budeme od nynějška budovat," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii podlehlo koronaviru dalších 215 lidí, epidemie je však na ústupu

30.05.2020 19:35 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo na komplikace související s koronavirovou infekcí 215…

Počet nakažených v Rusku atakuje hranici 400 tisíc, denní přírůstek úmrtí…

30.05.2020 10:38 Denní přírůstek úmrtí pacientů s koronavirem se v Rusku za uplynulých 24 hodin proti předchozímu…

Padne další smlouva o kontrole zbrojení? Americký deník zmiňuje i Česko

30.05.2020 00:01 NÁZOR - Účinnost smluv o kontrole zbrojení se odvíjejí od vůle zemí, které je podepsaly, deklaruje…

WHO a 37 zemí vyzvaly ke sdílení vakcín a léků na covid-19

29.05.2020 20:32 Světová zdravotnická organizace (WHO) a 37 zemí světa dnes vyzvalo ke společnému vlastnictví vakcín…

Související:

Právě se děje

Další zprávy