Britská vláda terčem posměchu kvůli novému pravidlu, dostalo přezdívku "zákaz sexu"

Britská vláda se stala terčem vtipů kvůli novému pravidlu, které z důvodu šíření koronaviru zakazuje shromažďování dvou a více osob ve vnitřních prostorech a jemuž média okamžitě začala přezdívat "zákaz sexu". Zřejmě nezamýšleným důsledkem nařízení totiž je i to, že jsou nyní nelegální také milenecké schůzky párů, které společně nežijí v jedné domácnosti.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli vysvětlování nového pravidla se dnes do prekérní situace dostal vládní náměstek Simon Clarke, napsala agentura Reuters.

"Nikdo se nesmí zúčastnit shromáždění dvou a více osob ve vnitřních veřejných či soukromých prostorech," stojí v nově formulovaném nařízení, které vstoupilo v platnost v pondělí. Výjimku přitom mají lidé jen ve vymezených případech - týká se to například pracovníků ve zdravotnictví, pečovatelů, rozvedených rodičů z různých domácností či hostů na pohřbu.

V podrobném vysvětlení pravidel navíc stojí, že "shromážděním" se míní setkání dvou a více osob na stejném místě za účelem "jakékoli formy sociální interakce" a "jakékoli formy společné činnosti". Britská bulvární média okamžitě začala o tomto nařízení referovat pod heslem "bonking ban" (zákaz sexu) a hashtag #sexban se stal hitem sociálních sítí.

"Naším cílem je zajistit, aby lidé nezůstávali pryč z domu přes noc," vysvětloval dnes náměstek Clarke v rozhovoru pro rozhlasovou stanici LBC. Moderátor však poté přivedl člena kabinetu do úzkých doplňující otázkou, zda si mají milenecké páry vykládat nařízení tak, že souložit napříště smějí jen venku. "Je správné říci, že riziko nákazy koronavirem je venku mnohem nižší než uvnitř, ale samozřejmě nikoho nenabádáme, aby teď nebo kdykoli jindy něco takového venku dělal," řekl Clarke.

Na twitteru se rozproudily vášnivé debaty o tom, jak vláda hodlá nařízení vymáhat. Uživatelé vtipkovali třeba o tom, že policie bude muset založit speciální jednotku, která bude poslušnost občanů kontrolovat. "Budou klepat na dveře a na okna nebo posílat drony?" napsala na sociální síti Jen Woodová.

Podle dalších může absurdita nového pravidla vést třeba k tomu, že lidé budou volat na nouzové linky s oznámením, že od sousedů slyší zvuky milostného aktu, ačkoli tam bydlí jen jediný člověk. "Je to ta nejhloupější věc, kterou jsem dnes slyšel... Monty Python stále žije!," napsal uživatel Minotaur.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku roste počet obětí koronaviru, naopak v Belgii poprvé od března…

14.07.2020 12:59 V Rusku čtvrtý den v řadě klesl denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2.…

Británie zavádí povinné nošení roušek v obchodech

14.07.2020 08:14 Británie zavede od 24. července po dlouhém váhání povinné nošení roušek v obchodech. V pondělí…

Rusko uzavřelo případ Ďatlovovy výpravy. Tvrdí, že ví, co se před 61 lety…

13.07.2020 22:28 Aktualizováno Sesuv laviny a špatná viditelnost po prudkém zhoršení počasí zavinily podle ruské prokuratury smrt…

Safronov byl obviněn z vlastizrady, vinu nepřiznal

13.07.2020 22:26 Aktualizováno Bývalý ruský novinář a nyní poradce šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos Ivan Safronov, kterého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy