Britská vláda začne pokutovat bezdůvodné cesty do zahraničí

Od příštího týdne bude Britům, kteří se pokusí vycestovat ze země bez závažného důvodu, hrozit pokuta 5000 liber (přes 150.000 Kč), napsal dnes deník The Times. Vláda se tak snaží omezit pohyb lidí a rozšíření dalších mutací koronaviru v zemi. Nařízení by mělo platit do konce června, doplnila agentura Reuters.

Velká Británie, ilustrační foto
doporučujeme

Pokuta je součástí legislativního balíčku, o kterém budou britští zákonodárci hlasovat ve čtvrtek, uvedl server BBC News. Dosud dovolené v zahraničí zakazuje jiná norma, její platnost ale vyprší příští pondělí. Vláda dříve tvrdila, že by dovolené mohly začít od 17. května, toto datum ale podle premiéra Borise Johnsona za stávající epidemické situace nepřipadá v úvahu, píše Reuters.

Každá část Británie si konkrétní podobu opatření proti šíření nemoci covid-19 určuje samostatně, nová norma se tak přímo dotkne jen lidí v Anglii. Pokuta jim podle médií bude hrozit, pokud odcestují do jiné části Británie s úmyslem opustit zemi nebo se o to pokusí na letišti. Ve Skotsku a ve Walesu prozatím dál platí termín 17. května, Severní Irsko v této věci zatím nerozhodlo, doplňuje BBC News.

Za poslední den má Británie 5342 pozitivních testů, celkem už se nakazilo přes 4,3 miliony ze 67 milionů obyvatel. Počet nakažených za poslední týden je v průměru 57,6 na 100.000 obyvatel a hodnota stále klesá, stejně jako počet hospitalizovaných i počet úmrtí. Británie už naočkovala více než polovinu dospělé populace země, nejméně první dávku dostalo téměř 28 milionů lidí, vyplývá ze statistik britské vlády.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tyran Lukašenko musí uvolnit místo legitimní prezidentce, zní z Washingtonu

13.04.2021 00:01 NÁZOR - Do hledáčku běloruského režimu se dostali mimo jiné olympijská plavkyně, punkový zpěvák,…

Rusko podle Kyjeva odmítá jednat o soustřeďování vojsk u hranic

12.04.2021 18:15 Aktualizováno Rusko odmítlo pokusy Kyjeva začít jednat kvůli soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou,…

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na…

11.04.2021 12:19 Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském…

Pohřeb prince Philipa proběhne v sobotu 17. dubna

10.04.2021 18:54 Pohřeb zesnulého prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., se bude konat v sobotu 17.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama