Britské dráhy kontrolují počet cestujících, zaplněné vlaky nebudou stavět všude

Britské dráhy i jednotlivá vlaková nádraží přijaly nová opatření s cílem zabránit přeplnění vlaků a železničních stanic po celé zemi. Cestující například mohou ve vlacích obsadit jen některá místa, aby se i nadále udržoval společenský odstup zavedený ve snaze zabránit šíření nemoci covid-19. Rovněž spoje, které už budou zcela zaplněné, nebudou stavět ve všech zastávkách, napsala britská BBC.

Vlaky
doporučujeme

Jak zpravodajská stanice uvedla, na stole jsou ale i další mnohem radikálnější nápady, jako žádat předem po cestujících, aby si zarezervovali časový úsek, ve kterém dorazí na stanici, nebo zabránit jim dostat se do vlaku nebo i vstoupit na stanici, která je už plná.

Podle zpravodaje BBC, který dnes ráno navštívil vlakové nádraží Euston, nová opatření v praxi znamenají, že se na stanicích v určitou chvíli nachází i více zaměstnanců ochranky či policistů než cestujících. Ti všichni mají na starosti kontrolovat a omezovat množství lidí, kteří chtějí využít železniční dopravy.

Železniční společnost Network Rail v této souvislosti oznámila, že ve snaze zabránit přeplnění vlaků přidala ode dneška množství spojů. Denně by mělo jezdit asi o 3000 vlaků více. Vzhledem k úsilí o dodržování společenského odstupu mohou být nicméně jednotlivé vlaky zaplněny jen z 10 až 13 procent.

V Anglii se minulý týden po dvou měsících striktních omezení kvůli pandemii nemoci covid-19 vrátila řada lidí na svá běžná pracovní místa, vláda nicméně lidem doporučila, aby co nejvíce využívali možnosti práce z domova. Jestliže si pracovat z domova nemohou dovolit, měli by použít veřejnou dopravu jen v případě, že nemají jinou možnost, uvedly úřady.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zatýkaný muž v Londýně zastřelil policistu

25.09.2020 11:57 V Londýně zemřel policista, který byl těžce zraněn při zákroku vůči podezřelému člověku. Podle…

Rusko má přes 20 tisíc obětí koronaviru, počet nakažených za den stoupá

25.09.2020 11:02 V Rusku dál stoupají denní přírůstky infikovaných koronavirem a ve čtvrtek po dlouhé době…

K dobrým změnám v Bělorusku podle preláta pomohou modlitby a půst

25.09.2020 07:31 K třídennímu půstu a modlitbám za dobré změny ve společnosti a navrácení míru do Běloruska vyzval…

Nový "koncert velmocí"? Putinovy vize se nesetkají s pochopením, míní…

25.09.2020 00:01 NÁZOR - Ruský prezident Vladimir Putin nepřednesl na zasedání Valného shromáždění OSN projev, jaký…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama