Britský islamista dostal doživotí. Mimo jiné vyzýval k útokům sekáčkem na maso

Stoupenec Islámského státu v Británii byl dnes odsouzen k doživotnímu trestu vězení za podporu teroristických útoků, přičemž za mřížemi si bude muset odpykat nejméně devět let.

Islámský stát (IS), ilustrační fotografie
doporučujeme

Pětatřicetiletý Fatah Abdullah čelil obviněním, že dával džihádistům v Německu na dálku instrukce, jak sestrojit bomby z tlakového hrnce, a podněcoval je i k najíždění autem do lidí či útokům se sekáčkem na maso.

"Až odpálíte nálože, zaútočíte na dav či skupinu lidí svým autem, projedete jimi. Najděte si sekáček na maso používaný řezníky; až do nich najedete autem, vystupte z auta a napadejte je," citoval deník Evening Standard jednu z jeho zpráv poslaných v roce 2018 přes šifrovací aplikaci telegram.

"Cílem je lidi zabít, vystrašit je a ukázat, že (Islámský stát) je tady a islám je tady. Nejdůležitější věc je, abyste vedli džihád."

Abdullah se narodil v Íránu a po obdržení azylu a trvalého pobytu v Británii žil ve městě Newcastle v severní Anglii. Zatčen byl v rámci společného vyšetřování vedeného britskými a německými úřady. Muž se letos v březnu k činu přiznal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arménský premiér požádal kvůli Náhornímu Karabachu o pomoc Putina

31.10.2020 10:48 Aktualizováno Rusko poskytne Arménii "potřebnou pomoc", pokud se boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami v…

Covid: Rusko má opět přes 18 tisíc nových případů, zdravotnický systém…

31.10.2020 10:29 Rusko dnes oznámilo přírůstek 18.140 nových případů nákazy koronavirem a 334 úmrtí za uplynulých 24…

Brit ukradl ze zoo tučňáky a prodal je přes facebook. Čeká ho vězení

31.10.2020 07:52 Britský soud v pátek uložil 32 měsíců vězení muži, který ze zoologické zahrady na severozápadu…

Zelenskyj navrhl rozpustit ústavní soud a zrušit jeho rozhodnutí

30.10.2020 15:43 Aktualizováno Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes předložil parlamentu návrh zákona, který má umožnit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama