Cenzura na Ukrajině: Filmy s "nežádoucími herci" zakázány, v jednom vystupuje Zelenskyj

Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání pěti zahraničních filmů kvůli "nežádoucím" hercům. V jednom z nich vystupuje i současný ukrajinský prezident a někdejší umělec Volodymyr Zelenskyj. Tento snímek ale není zakázán kvůli němu, nýbrž kvůli ruské herečce, jež se provinila návštěvou Krymu, okupovaného Ruskem. Informovala o tom ukrajinská a ruská média.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)
doporučujeme

Na doporučení ukrajinské tajné služby SBU úřady zakázaly promítání uvedených filmů v kinech, jejich vysílání v televizi i prodej jejich komerčních videí. Vystupují v nich totiž osoby, které "představují hrozbu pro národní bezpečnost".

Jedná se o americký film Machete z roku 2008, v němž například vedle Roberta de Nira a Jessici Albaové hraje také na Ukrajině "nežádoucí" Steven Seagal. Podobně dopadl francouzský snímek Děti z Timplebachu kvůli Gérardu Depardieuovi. Jak Seagal, tak Depardieu se netají svým obdivem k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a oba mají ruské občanství.

Jedním z dalších zakázaných filmů je ukrajinsko-ruská komedie 8 pervych svidanij (Osm prvních schůzek), v němž si jednu z hlavních rolí zahrál Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinský prezident se také podílel na scénáři a na produkci.

zdroj: YouTube

Ve snímku se objevuje ruská herečka Jekatěrina Varnavová, která se ocitla na seznamu osob ohrožujících ukrajinskou národní bezpečnost kvůli vystoupení na okupovaném Krymu, napsal list Ukrajinska pravda.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž v Rusku zastřelil pět lidí, byli podle něj příliš hluční

05.04.2020 17:17 Dvaatřicetiletý muž zastřelil v ruském městě Jelaťma v Rjazaňské oblasti pět lidí, kteří podle něj…

V Nizozemí zemřelo na koronavirus dalších 115 lidí, Británie má téměř 5000…

05.04.2020 16:12 Aktualizováno Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za poslední den o 115 na celkových 1766. S…

BBC: Královna Alžběta II. vyzve v projevu k sebekázni a odhodlání

05.04.2020 15:36 Aktualizováno Britská královna Alžběta II. v dnešním zvláštním poselství veřejnosti zdůrazní nutnost sebekázně a…

Německo hlásí 5825 nových případů nákazy covid-19, Švýcarsko má 559 obětí

05.04.2020 14:27 Aktualizováno V Německu bylo za poslední den evidováno 5936 nových případů koronaviru. Nárůst je podle statistik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy