Covid-19 stále hrozí. Merkelová opět varovala před unáhleným návratem k běžnému životu

Angela Merkelová opětovně varovala před unáhleným návratem k běžnému hospodářskému životu. Po dnešním jednání vládního výboru pro koronavirus na tiskové konferenci německá kancléřka řekla, že zlepšující se bilance počtu nemocných může být klamná, proto je nezbytné nadále zachovat disciplínu a dodržovat karanténní opatření.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Angela Merkelová, německá kancléřka
doporučujeme

"Byla by nesmírná škoda, kdybychom byli svědky návratu nákazy," řekla. Kancléřka v této souvislosti připomněla příznivou bilanci, kdy se díky tvrdým opatřením podařilo snížit reprodukční číslo pod jednu. Toto číslo udává, kolik lidí nemocný dále nakazí.

Poukázala rovněž na to, že často je také denní bilance uzdravených vyšší než počet nově nakažených. Zároveň ale varovala, že země je stále na začátku boje s koronavirem. "Ještě bude dlouho trvat, než se dostaneme za vrchol," poznamenala.

Dodržovat stávající opatření je podle Merkelové nezbytné, aby se koronavirus nezačal opět nezvladatelně šířit. Také je nezbytné přistupovat k postupnému uvolňování protikoronavirových opatření s opatrností.

Za dva týdny se ukáže, do jaké míry dnešní zmírnění karanténních kroků ovlivní bilanci infikovaných. V Německu dnes opět mohly otevřít obchody s plochou do 800 metrů čtverečních a také všechny prodejny aut, kol či knih.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 00:01 NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Tisíce lidí v Londýně vyjadřovaly solidaritu s protesty v USA

03.06.2020 21:50 Aktualizováno Tisíce lidí se dnes v Londýně připojily k vlně protestů spojených se smrtí George Floyda a ani tato…

Lukašenko odvolal běloruskou vládu. Lidi ujistil, že nemá jít o velkou…

03.06.2020 19:47 Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes odvolal vládu. "Příslušný výnos prezident podepsal dnes…

Putina rozčílil únik ropy v arktickém Norilsku

03.06.2020 18:33 Ruský prezident Vladimir Putin dnes schválil vyhlášení stavu nouze v polárním městě Norilsk, kde z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy