Další norská výletní loď je v karanténě. Kvůli nákaze pasažéra nikdo nesmí na břeh

Výletní loď se 123 cestujícími a 85 členy posádky zakotvila v norském přístavu Bodö, kvůli zjištěné nákaze koronavirem u jednoho bývalého pasažéra ji však nikdo nemůže opustit. Informovala o tom dnes agentura AP. Na jiné norské výletní lodi v karanténě je nakažených už 44.

Výletní loď společnosti SeaDream Yacht Club v norských fjordech
doporučujeme

"Situaci bereme velice vážně," řekla stanici NRK starostka města Bodö Ida Pinnerödová. Otestována bude celá posádka a úřady nyní zvažují, zda mají test podstoupit i všichni pasažéři.

Vlastníkem lodi je společnost SeaDream Yacht Club. Firma uvedla, že "upřímně doufá, že na palubě nemoc covid-19 není", a že si není vědoma, že by se nakazil nebo měl příznaky nemoci jakýkoliv další host nebo člen posádky. Podnikla ale "nezbytná preventivní opatření".

Podle společnosti byl v úterý pozitivně testován na koronavirus jeden z cestujících, který se v neděli vrátil do Dánska.

S nákazou na palubě se momentálně potýká i výletní loď MS Roald Amundsen, která kotví v severském přístavu Tromsö po plavbě na Špicberky. Pozitivně testováno tam podle úřadů bylo už 44 lidí, z toho 35 členů posádky a devět cestujících - ve všech případech norských občanů. Zatím se nepodařilo zjistit, jak lokální epidemie vypukla.

zdroj: YouTube

Majitel plavidla, společnost Hurtigruten, nařídil v pondělí zastavit veškeré plavby svých lodí a Norsko současně na dva týdny uzavřelo přístavy pro veškeré výletní lodě. Firma provozuje výletní plavby podél západního pobřeží Norska z přístavu do přístavu, v nichž se mohou pasažéři vyloďovat. Panuje proto obava z přenosu nákazy na místní obyvatelstvo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská stíhačka se zřítila během výcviku, možná byla sestřelena

23.09.2020 17:07 Ruskou stíhačku Su-30, která se v úterý zřítila u Tveru, mohla omylem sestřelit jiná stíhačka během…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 15:48 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Hrozí kolaps na hranici. Britské kamiony by mohly na vstup do EU čekat až…

23.09.2020 14:34 Až dva dny by na odbavení mohly od počátku příštího roku čekat kamiony přijíždějící z Británie do…

Británie chce potírat misogynii. Nenávist k ženám má být podle komise…

23.09.2020 13:47 Britská nezávislá právní komise, která navrhuje možné změny zákonů, doporučuje v Anglii a Walesu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama