Další výměna zajatců? V Minsku budou jednat Ukrajinci s donbaskými rebely

Příští výměna zajatců, tentokrát mezi Ukrajinou a donbaskými povstalci, bude tématem jednání na mírových rozhovorech v Minsku 18. září. Napsala to dnes agentura Interfax s odvoláním na informované zdroje. Separatisté by měli z věznic v Doněcké a Luhanské oblasti propustit 200 zajatých Ukrajinců, Kyjev by měl osvobodit 70 povstalců.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Věznice
doporučujeme

Výměna má navázat na dnešní osvobození 35 Ukrajinců vězněných v Rusku a 35 Rusů zadržovaných na Ukrajině. I když po propuknutí donbaské krize nebyla dnešní výměna první ani největší, poprvé ji dojednali nejvyšší představitelé Ukrajiny a Ruska. V seznamu osvobozených osob se navíc objevují známá jména.

zdroj: YouTube

V běloruské metropoli se o míru na východě Ukrajiny jedná prakticky od počátku konfliktu v roce 2014. Vyjednavači z Ukrajiny, Donbasu a Ruska dospěli k dvěma mírovým dohodám a poměrně velkému počtu dojednaných příměří, kromě zmírnění intenzity bojů ale jednání velký vliv na situaci v Donbasu nemělo.

Ukrajinská kontrarozvědka SBU dnes oznámila, že na území kontrolovaném proruskými povstalci je zadržováno 227 Ukrajinců, Kyjev údajně vězní 208 povstalců. Údaje publikované znepřátelenými stranami se ale často výrazně liší.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes v rozhovoru se serverem Krym.Realii řekl, že do další etapy výměny vězňů budou zařazení krymští Tataři, které ruská okupační správa zadržela po anexi poloostrova v roce 2014.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Albánii zasáhla dvě zemětřesení. Lidé propadli panice, desítky zraněných

21.09.2019 21:06 Aktualizováno Albánii dnes zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu americká geologická služba (USGS) předběžně…

U Oděsy se srazil minibus s náklaďákem, devět mrtvých

21.09.2019 18:13 Nejméně devět lidských životů si dnes vyžádala vážná dopravní nehoda minibusu nedaleko…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 16:22 Aktualizováno Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

Albánská loď zachránila v Egejském moři 111 migrantů

21.09.2019 15:28 Albánská loď plující v Egejském moři zachránila v pátek 111 migrantů, kteří se snažili dostat do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama