Dávná mumie udržuje Altajskou republiku bez nákazy covid-19, tvrdí ruský politik

Zatímco se koronavirus šíří Ruskem rekordním tempem, Altajská republika v jižní části Sibiře, kde žije zhruba 220.000 obyvatel, zůstává jedinou oblastí, kde nebyl zatím potvrzen jediný případ nákazy. Pokud byste se zeptali regionálních činitelů, jak se této oblasti podařilo zabránit proniknutí viru, nepochybně by zmínili přísnou karanténu, odstupy lidí či důkladnou dezinfekci rukou - nebo ne?

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Mumie
doporučujeme

Ne, odpovídá zpravodajský server The Moscow Times. Tato oblast je imunní vůči viru díky zázračné ochraně princezny Ukok - mumie z doby železné, tvrdí altajský poslanec Jeržanat Begenov.

Mumie, známá také jako "sibiřská ledová panna", "Altajská princezna" nebo "Ak-Kadyn" (Bílá paní), patří mladé ženě z nomádského kmene Pazyryků, který obýval eurasijské stepi zhruba v době od sedmého do třetího století před naším letopočtem. Její hrob byl odkrytý v roce 1993.

Ukok se proslavila po celém světě díky dobře zachovanému tetování a záhadné totožnosti. Byla pohřbena s řadou nákladných artefaktů a šesti koňmi, což vědce vede k domněnce, že se jednalo o kněžku nebo léčitelku.

Její vykopání ze sibiřského permafrostu v roce 1993 vyvolalo značnou kontroverzi. Mnoho místních obyvatel varovalo, že vyzvednutí jejích ostatků vyvolá pomstu ze záhrobí. Silné zemětřesení, které oblast zasáhlo krátce po převezení mumie do Novosibirska, jako by jim dalo za pravdu.

Princezna Ukok se vrátila do Altajské republiky v roce 2012 a byla uložena do speciálního mauzolea v Anochinově národním muzeu ve městě Gorno-Altajsk. Její ostatky je možné si prohlédnout jen během určitých fází lunárního cyklu.

Od té doby podle místních občas zasáhne do světových záležitostí - údajně proklela Hillary Clintonovou, aby v roce 2016 prohrála americké prezidentské volby.

A i když je Begenov přesvědčený o tom, že mumie chrání Altaj před koronavirem, i tak zdůrazňuje nutnost dodržovat přísnou izolaci obyvatel a hygienická opatření. Koneckonců - ani pradávná mumie nedokáže vydezinfikovat každý nákupní košík.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus může připravit Putina o moc, tvrdí expert. Naznačil scénář

28.05.2020 00:01 NÁZOR - Koronavirová pandemie si od svého vypuknutí vyžádala velký počet obětí, uznává Herman…

Rusko odmítá německá obvinění z hackerství

27.05.2020 22:00 Ruské velvyslanectví v Berlíně odmítlo obvinění, že ruská vojenská rozvědka GRU stála za hackerským…

V Británii zemřelo dalších 412 lidí nakažených koronavirem

27.05.2020 21:44 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo s covidem-19 dalších 412 lidí. Na twitteru o tom dnes…

Aféra Cummings: Boris Johnson čelí politické krizi, konzervativcům klesá…

27.05.2020 19:11 Aktualizováno Britští konzervativci čelí kvůli aféře premiérova poradce Dominika Cummingse ohledně porušení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy