Dohra potyček v Londýně. Policie dopadla muže, který močil na pamětní desku

Britská policie zatkla muže podezřelého z močení u pamětní desky věnované policistovi, který se v roce 2017 stal obětí teroristického útoku v centru Londýna. Oznámila to dnes londýnská policie.

Policie Velké Británie
doporučujeme

Fotografie s močícím mužem při sobotní demonstraci krajní pravice se šířila po sociálních sítích a vyvolala rozhořčené reakce.

Podle policie byl zadržen 28letý muž podezřelý z porušení pravidel slušného chování na veřejnosti a byl předveden na policejní komisařství.

Deklarovaným záměrem stovek britských stoupenců krajní pravice bylo paradoxně podpořit strážce zákona poté, co předchozí demonstrace proti rasismu vyústily v poničení místních památníků. Nakonec se ale demonstranti pouštěli do potyček s policisty, na které také házeli lahve či dýmovnice.

Osmačtyřicetiletý policista Palmer byl ubodán 22. března 2017, a stal se tak jednou z pěti obětí teroristického útoku na Westminsterském mostě a u britského parlamentu. Dvaapadesátiletý atentátník Khalid Masood, kterého policisté po útoku zastřelili, byl britský konvertita k islámu s násilnou minulostí.

Britská ministryně vnitra Priti Patelová označila za "absolutně děsivé a hanebné" zneuctění pamětní desky a odsoudila také střety mezi stoupenci krajní pravice a policie. Při nich byla v sobotu zadržena přibližně stovka lidí.

Práci londýnským policistům v sobotu ještě zkomplikoval příchod "protidemonstrantů" z tábora hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží), kteří se na vícero místech Londýna sešli i přes varování před možnými střety s pravicovými radikály. Shromáždění reagující na zabití černocha George Floyda při jeho zatýkání bělošským policistou v americkém Minneapolisu se v současnosti konají po celém světě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákaza se zrychluje, počet obětí může stoupat. Denně onemocní 200 tisíc…

08.07.2020 22:06 Aktualizováno Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus upozornil, že pandemie…

Vztahy s ČR jsou podle Kremlu zkalené, kontakty se nechystají

08.07.2020 20:32 Aktualizováno Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým…

V Londýně se na obytné domy zřítil 20metrový jeřáb, jeden mrtvý, několik…

08.07.2020 20:21 Aktualizováno Jeden člověk dnes zahynul a čtyři další utrpěli zranění poté, co se na východě Londýna zřítil na…

Ruští novináři podepisují petici na podporu zadrženého Safronova

08.07.2020 18:27 Ruští novináři zahájili podpisovou akci na podporu zadrženého bývalého kolegy Ivana Safronova,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy