Důchodce s covid-19 propustili z nemocnice, aby umřel doma. Přišel nečekaný zvrat

Důchodci patří mezi rizikové skupiny, nákaza koronavirem se jim ale zcela nevyhýbá. Příběh nakaženého důchodce z Velké Británie je velice inspirativní. Suriho Nathwaniho pustili z nemocnice domů, kde si senior přál umřít. Na nejhorší ale nakonec nedošlo.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Když 81letého Suriho Nathwaniho propustili z nemocnice, důchodce vzal za ruku syna Raje a prosil jej, aby ho nechal umřít doma. Pětapadesátiletý pracovník reklamní společnosti se s tím ale nechtěl smířit. „Neumřeš. Postaráme se o sebe,“ sliboval tatínkovi po příjezdu z nemocnice ve Watfordu.

Suriho stav se začal zhoršovat už dříve, když se z jeho pravidelné desetiminutové procházky stalo utrpení na 45 minut. Také začal působit unaveně, ačkoliv příznaky nemoci covid-19, horečka či kašel, se u něj neprojevovaly. 

Druhý den už pro něj přijela záchranná služba. V nemocnici ale Rajovi řekli, že otec se na 95 % nakazil koronavirem. Poslali ho však zpátky domů se slovy, že pokud by se jeho stav zhoršil, pro pacienta jako on ventilátor stejně nemají.

Syn se ale nevzdal. Matku izoloval ve spodním podlaží domu a z ložnice rodičů udělal improvizovaný nemocniční pokoj pro otce. Pečlivě si zaznamenával data - teplotu, krevní tlak i saturaci kyslíkem. Dokonce si na to pořídil několik přístrojů. Pořídil si např. dětský monitor, aby mohl sledovat dění v pokoji bez nutnosti být v místnosti přítomen.

Doktor následně zavolal, že testy u Suriho potvrdily nákazu koronavirem. Britští lékaři tou dobou trpěli nedostatkem ochranných pomůcek, a tak nechtěl riskovat osobní návštěvu v domě. Na základě dat, které schraňoval Raj, ale doporučil antibiotika kvůli plicní infekci. Také poradil, aby důchodce uložili na lůžku na břicho.

Ošetřující lékař rovněž uvědomil rodinu, že záchranáři, kteří by byli přivoláni na místo, by nakaženého otce neresuscitovali. Naštěstí už ale na adresu nemuseli. Suriho stav se postupně lepšil. 

Raj webu CNN prozradil, kdy mu bylo jasné, že se otec zotaví. „Začal si stěžovat, že je čaj špatně udělaný. Pak si řekl o pizzu a o brambůrky,“ prohlásil syn. Před několika dny testy potvrdily, že se koronaviru zbavil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rekordní denní nárůst: Počet nakažených dnes stoupl o více než 200 tisíc

04.07.2020 21:56 Aktualizováno Celosvětový počet případů nákazy koronavirem se za posledních 24 hodin zvýšil o rekordních 212.326,…

Čína přiznala koronavirus až po nátlaku WHO

04.07.2020 13:50 Čína informovala o výskytu plicní nemoci ve Wu-chanu až po dvou žádostech vznesených Světovou…

Britské supermarkety vyřadily z nabídky zboží získané prací opic

04.07.2020 11:35 Několik britských obchodních řetězců stáhlo z nabídky kokosový olej a další produkty obsahující…

O běžné Rusy nešlo, tvrdí odborník. Naznačil, komu bylo určeno ruské…

04.07.2020 00:01 NÁZOR - Pár hodin poté, co se objevily výsledky "celostátního hlasování" o ústavních změnách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy