Důchodová reforma se Rusku vymstila, hrozí kolaps policie

Počet zaměstnanců ruského ministerstva vnitra klesl na nejnižší úroveň od roku 2012. Účetní komora, což je ruská obdoba nejvyššího kontrolního úřadu, to vysvětluje masovým odchodem policistů, kteří si už odsloužili potřebný počet let pro obdržení penze a nechtějí dál setrvávat ve službě v obavě z nepříznivých důsledků zvýšení věku pro odchod do důchodu.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ruská policie, autor: Vitaly V. Kuzmin
doporučujeme

Tuto verzi potvrdil i předseda moskevské odbočky policejních odborů Michail Paškin, podle kterého bývalí policisté hledají uplatnění mimo justiční systém. Na policejní službě se jim totiž ani nelíbí nijak nestanovená pracovní doba, problémy s čerpáním dovolené i zákaz cestovat do zahraničí.

"Velitelské štáby jsou nafouklé a je taky příliš mnoho kontrolorů, kteří přijíždějí bezmála každý den a nenechají lidi normálně pracovat. Pochůzkáři pracují jako psací stroje, 80 procent času tráví papírováním, ne s lidmi. Ve velení je spousta lidí, ale dole nikdo. Na pět výzev vyjede jen jeden či dva hlídkové vozy," postěžoval si Paškin.

Penzijní reforma, první v Rusku za téměř 100 let, loni v létě vyvolala masové protesty a vedla ke snížení popularity kremelské strany Jednotné Rusko i prezidenta Vladimira Putina.

Příslušný zákon, který během desetiletého přechodného období zvyšuje Rusům věk pro odchod do důchodu z 60 na 65 let, a z 55 na 60 let v případě žen, se ale netýká vojáků z povolání ani policistů. Pro ně nadále platí norma z dob prezidenta Borise Jelcina, která umožňuje odchod do penze po 20 letech služby, upozornil list RBK. Podle něj má ministerstvo nyní přibližně 829.000 zaměstnanců, zatímco ještě před pěti lety to bylo zhruba 1,1 milionu.

Samotné ministerstvo vnitra pokles stavu zaměstnanců nijak nekomentovalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko vydalo Ukrajině plavidla zabavená u Krymu, Putin volal Macronovi

18.11.2019 17:13 Aktualizováno Rusko dnes předalo Ukrajině tři plavidla zadržená loni v Kerčském průlivu. S odvoláním na sdělení…

Papež František navštíví Thajsko a Japonsko, sejde se s oběťmi jaderných…

18.11.2019 15:42 Papež František odletí v úterý večer na návštěvu Thajska a Japonska, kde chce podpořit celosvětové…

Vatikán se otřásá. Po raziích končí šéf úřadu pro kontrolu finančních toků

18.11.2019 15:35 Šéf správní rady vatikánského úřadu pro kontrolu finančních toků (AIF) René Brülhart skončí ve své…

Srbský prezident Vučić opustil nemocnici. Jeho zdravotní kolaps zavinila…

18.11.2019 14:13 Z bělehradské nemocnice byl dnes propuštěn prezident Alexandar Vučić, který byl v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama