Elton John chystá koncert pro lidi zasažené pandemií COVID-19, bude "z obýváku"

Benefiční koncert "z obýváků" pro lidi zasažené pandemií nemoci COVID-19 chystá na tento víkend britský zpěvák Elton John. Kromě něj mají v nedělní hodinové show vysílané z domovů jednotlivých účastníků účinkovat i americké hvězdy Billie Eilish a Alicia Keys nebo frontman kapely Green Day Billie Joe Armstrong. Informovala o tom televize Sky News.

Přidejte svůj názor

Anglický zpěvák Elton John
doporučujeme

Koncert byl zařazen do vysílání americké mediální společnosti Fox jako náhrada za přenos z předávání hudebních cen iHeart Radio Music Awards. Slavnostní večer byl stejně jako nespočet dalších kulturních akcí zrušen kvůli obavám ze šíření COVID-19.

Vystoupení Eltona Johna a dalších má nejen přinést pobavení pro lidi, kteří museli kvůli boji s nákazou omezit vycházení na naprosté minimum, ale také zajistit peníze pro iniciativy, které pomáhají krizovým složkám a těm nejzranitelnějším. Diváci budou vyzýváni, aby finančně přispěli organizacím Feeding America a First Responders Children's Foundation.

Účinkující se budou sami v domácím prostředí nahrávat mobilními telefony nebo jinou cestou, aby "bylo chráněno zdraví a bezpečnost všech zúčastněných". Kromě již zmíněných hvězd se zapojí také Mariah Careyová nebo skupina Backstreet Boys.

Billie Eilish má pak hned následující den na programu další podobné vystoupení, neboť se zúčastní kolektivního projektu Jamese Cordena. "Britský moderátor dal pro speciální vydání své Late Late Show, nazvané Homefest, dohromady sestavu celebrit z celého světa," uvádí Sky News.

Kromě mladé americké zpěvačky se při pondělním vysílání moderovaném z Cordenovy garáže představí i korejská popová skupina BTS, anglická zpěvačka s kosovskými kořeny Dua Lipaová nebo americký držitel devíti cen Grammy John Legend.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Les kolem Černobylu stále hoří, zvýšení radiace dle úřadů nehrozí

06.04.2020 11:59 Úroveň radiace v okolí lesního požáru u černobylské jaderné elektrárny je v normálu, oheň se…

Odvolací soud s Mladičem odložen na neurčito. Kvůli pandemii covid-19

06.04.2020 11:09 Pandemie vyvolaná koronavirem SARS-CoV-2 způsobila mimo jiné i další odklad odvolacího řízení v…

Nákaza covid-19 v Rusku nabírá na síle, některé regiony přesto uvolňují…

06.04.2020 10:51 Aktualizováno Několik ruských regionů dnes uvolnilo přísný protiepidemický režim, který si minulý měsíc vyžádala…

Boris Johnson řídí vládu i z nemocnice. Británii čekají nejhorší týdny od…

06.04.2020 10:40 Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem navzdory hospitalizaci dál řídí vládu a dostává…

Související:

Právě se děje

Další zprávy