Evropa dnes uvolní další opatření proti koronaviru

Obyvatelé řady evropských zemí se dnes dočkají další vlny uvolňování koronavirových opatření. Postupně se začnou zmírňovat restrikce v Británii. Částečně tam budou znovuotevřeny školy, stejně jako na Slovensku. V Nizozemsku se otevřou kavárny, muzea a střední školy, v Norsku bary a zábavní parky.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

V Itálii se otevřou další památky včetně římského Kolosea či Vatikánských muzeí, ve Vatikánu bude opět přístupná i knihovna a studovna archivů.

Ve velké části Španělska zahájí provoz bazény, restaurace a nákupní centra. V Bilbau už bude možné zajít si do Guggenheimova muzea. Přes své hranice Španěly i Francouze pustí Andorra.

Pláže, kavárny a restaurace zpřístupní Rumunsko. V restauraci se budou moci najíst i Finové, kteří si mohou zajít i do knihovny. Albánie otevře hranice, hotely a jesle.

V Turecku se mohou znovu otevřít restaurace, kavárny či sportoviště. Lidé si budou moci opět nakoupit na istanbulském Velkém bazaru, což někteří považují za symbolický krok k obnovení cestovního ruchu.

Karanténní opatření začne zmírňovat i Moskva a ruský prezident Vladimir Putin má představit plán obnovy hospodářství. Ukrajinu budou opět křižovat vlaky, otevřou se zde mateřské školky a tělocvičny. V bazénu si Ukrajinci ale zatím nezaplavou.

Některé evropské lety znovu odstartuje největší evropská letecká společnost Lufthansa. Provoz po odstávce zahájí skandinávské aerolinky SAS.

Mimo Evropu se otevřou pláže v americkém Miami Beach. S třetí vlnou otevírání ekonomiky začne Thajsko.

Tanzanie otevře univerzity a znovu zde započnou sportovní soutěže. Uvolňovat restrikce začne též Jihoafrická republika. Přestane zde platit zákaz vycházení, činnost zahájí většina obchodů a koupě alkoholu už nebude zakázaná.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko ohlásilo dalších 6736 nových případů nákazy koronavirem

05.07.2020 12:09 Rusko dnes ohlásilo 6736 nových případů nákazy koronavirem, celkově tak počet nakažených v zemi…

WHO zastavila část testů léků proti koronaviru

05.07.2020 08:24 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že přerušila u hospitalizovaných pacientů s…

Rekordní denní nárůst: Počet nakažených dnes stoupl o více než 200 tisíc

04.07.2020 21:56 Aktualizováno Celosvětový počet případů nákazy koronavirem se za posledních 24 hodin zvýšil o rekordních 212.326,…

Čína přiznala koronavirus až po nátlaku WHO

04.07.2020 13:50 Čína informovala o výskytu plicní nemoci ve Wu-chanu až po dvou žádostech vznesených Světovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy