Evropské země zaznamenaly více než 70% nárůst nakažených

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí upozornilo, že některé evropské země včetně Chorvatska či Řecka zaznamenaly dramatický týdenní nárůst pozitivních případů covid-19 o více než 70 %.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

V současné době je podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse více než 23,5 miliónů pozitivních případů covid-19 a před 800 tisíc úmrtí po celém světě. Evropské země na začátku pandemie začaly uzavírat své hranice, přijímaly ochranná i karanténní opatření a zdálo se, že za nějaký čas se šíření viru SARS-CoV-2 podařilo omezit. Země se postupně začaly znovu otevírat turistickému ruchu a pozvolna se život začal vracet do „normálního“ tempa.

Na konci letních prázdnin jsou však údaje z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí alarmující. Největší nárůst pozitivních případů covid-19 zaznamenala oblíbená letní letoviska jako je Chorvatsko, Malta, Slovinsko, Maďarsko, Francie a Řecko. Mezi 10. až 16. srpnem vzrostly případy o více než 70 % ve srovnání s předchozím týdnem.

Nejdramatičtější nárůst zaznamenalo Chorvatsko s 174 % společně se Slovinskem, kde zaznamenali téměř 103% nárůst. Francie detekovala během posledních 24 hodin nových 4 711 případů a podle serveru SKY News je to největší počet jaký kdy země zaznamenala od konce března letošního roku. Řecko, které zrušilo povinnost předkládat negativní test na covid-19 při letu z České republiky a původně chtělo zařadit Česko spolu s dalšími státy mezi rizikové, zaznamenalo nárůst o 72,3 %. Pozitivní případy v Rakousku za minulý týden vzrostly téměř o 80 % a v Maďarsku zaznamenali 76,4% nárůst.

Nejvíce zasažená země celosvětovou pandemií na začátku roku byla Itálie. Po nekontrolovatelném šíření viru a vysokých počtech úmrtí se zdálo, že poslední dva měsíce se zemi podařilo dostat šíření pod kontrolu, ale i zde byl za poslední týden zaznamenán rapidní nárůst nových případů a to téměř o 50 %.

Ve čtvrtek země zaznamenala 845 nových případů. Tento počet je nejvyšší denní nárůst, který země zaznamenala od začátku června. Španělsko nahlásilo denní nárůst 3 349 nových případů. Navzdory vysokému dennímu nárůstu se týdenní nárůst zvýšil pouze o 10 %.

Česká republika zaznamenala minulý týden třetí nejvyšší denní nárůst případů od konce března letošního roku. První nejvyšší byl 27.března s počtem 377 případů, druhý nejvyšší 3. dubna s 334 případy a třetí minulý týden, kdy byl zaznamenán denní nárůst 323 případů. Podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí se jedná o nárůst téměř 8 % za týden.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Hranice Běloruska a Litvy je přes Lukašenkovy hrozby dál otevřená

19.09.2020 12:57 Hrozba běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že zvažuje zavřít hranic s Litvou a Polskem se…

Navalnyj na instagramu popisuje svůj stav, prošel se po schodech

19.09.2020 12:25 Zdravotní stav ruského opozičního politika Alexeje Navalného se dál zlepšuje, i když pomalu. Přední…

Koronavirus: Počet nakažených v Německu mírně vzrostl, nový rekord hlásí…

19.09.2020 12:06 Aktualizováno V Německu dnes pokračoval mírný růst v počtech nových nákaz koronavirem, když místní Institut…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama