Exploze poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal nejméně jednoho zraněného, po osudu deseti lidí se pátrá, napsala agentura TASS. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Rusko, Moskva
doporučujeme

Exploze, k níž podle TASS došlo při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. Nejméně jeden člověk byl zraněn, o dalších deseti lidech, kteří se nacházeli v místě výbuchu, nejsou podle ruské policie žádné informace.

Požár, který výbuch způsobil, se podařilo uhasit, statika budovy údajně ohrožena nebyla. Doprava v okolí poškozeného domu byla uzavřena.

Mluvčí českého velvyslanectví Jan Jindřich ČTK sdělil, že všichni pracovníci úřadu i jejich rodinní příslušníci jsou v pořádku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus může připravit Putina o moc, tvrdí expert. Naznačil scénář

28.05.2020 00:01 NÁZOR - Koronavirová pandemie si od svého vypuknutí vyžádala velký počet obětí, uznává Herman…

Rusko odmítá německá obvinění z hackerství

27.05.2020 22:00 Ruské velvyslanectví v Berlíně odmítlo obvinění, že ruská vojenská rozvědka GRU stála za hackerským…

V Británii zemřelo dalších 412 lidí nakažených koronavirem

27.05.2020 21:44 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo s covidem-19 dalších 412 lidí. Na twitteru o tom dnes…

Aféra Cummings: Boris Johnson čelí politické krizi, konzervativcům klesá…

27.05.2020 19:11 Aktualizováno Britští konzervativci čelí kvůli aféře premiérova poradce Dominika Cummingse ohledně porušení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy