Island znovu rozvolňuje, lidé mohou i na plovárny

Island dnes uvolňuje omezení proti šíření koronaviru. Islanďané tak mohou opět navštěvovat posilovny i své milované plovárny. Jejich kapacita však bude omezena na polovinu, informovala agentura DPA.

island - Fjadrárgljúfur
doporučujeme

Posilovny i plovárny musí zavřít nejpozději ve 22:00, což platí i pro hospody, které ode dneška opět mohou přijímat hosty. Děti i dospělí mohou opět na tréninky a sportovní utkání, která se však zatím musí obejít bez diváků. Sborového zpěvu a dalších uměleckých akcí se může zúčastnit až 50 lidí na jevišti a 100 sedících diváků v hledišti. Horní hranice účastníků veřejných sešlostí se zvyšuje z dosavadních deseti na 20.

Island, který má zhruba 360.000 obyvatel, má podle DPA v přepočtu na obyvatele dlouhodobě nejnižší počty nově infikovaných v celém Evropském hospodářském prostoru. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) bylo na ostrově za celou dobu pandemie zachyceno 6275 případů koronavirové nákazy a 29 nemocných s covidem-19 zemřelo.

Větší počet nově nakažených ale na konci března vládu přinutil opět zpřísnit některé restrikce. Už koncem února přitom Island dočasně umožnil setkání až 50 lidí místo předchozích 20 a na sportovní utkání, do divadel a kin bylo vpuštěno až 200 sedících diváků a na 75 procent své kapacity mohly být v provozu plovárny nebo posilovny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Ženevě nechyběly transparenty volající po vyšetření otravy Navalného

16.06.2021 19:01 Aktualizováno Švýcarská organizace Campax vystupující proti jaderným zbraním využila dnešní ženevské schůzky…

Joe Biden a Vladimír Putin se poprvé setkali. Rozhovory v Ženevě už…

16.06.2021 18:35 Aktualizováno V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira…

Ukrajinská vláda prodloužila karanténu do konce srpna

16.06.2021 14:38 Ukrajinská vláda prodloužila karanténu kvůli koronaviru do konce srpna, ale rozvolní některá…

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama