Johnson nebude váhat se zavedením přísnějších opatření

Britský premiér Boris Johnson dnes varoval, že bez váhání dál zpřísní opatření proti šíření koronaviru, pokud ta současná nebudou dostatečně účinná. Brity předseda vlády vyzval k disciplíně a ohleduplnosti. Za posledních 24 hodin přibylo v zemi 7108 případů, tedy jen o 35 méně než v úterý, kdy byl denní přírůstek rekordní.

Boris Johnson
doporučujeme

"Vím, že si někteří lidé budou myslet, že bychom to měli vzdát a nechat virus, aby se šířil, navzdory obrovským ztrátám na životech, které by to mohlo přinést," řekl Johnson na tiskové konferenci. "Musím říct, že s tím hluboce nesouhlasím a nemyslím si, že to Britové chtějí. Nemyslím si, že chtějí hodit ručník do ringu. Chtějí bojovat a virus porazit," dodal.

Sám Johnson přitom na jaře váhal se zavedením přísných karanténních opatření. Později se ale přidal ke zbytku Evropy a kvůli pandemii na řadu týdnů omezil společenský život v zemi. Premiér se koronavirem dokonce sám nakazil a strávil kvůli tomu několik dní v nemocnici.

Nyní se britská vláda na rozdíl od počátku roku snaží přijímat spíše lokální opatření. Ta nyní platí například na severu Anglie. Nové celostátní uzávěře se zatím Johnson vehementně brání.

"Budou-li to důkazy vyžadovat, nebudeme váhat a zavedeme přísnější opatření," varoval dnes premiér. Dodatečná omezení by podle něj ale silněji dopadla na hospodářství Spojeného království.

Británie má v současnosti nejvyšší bilanci mrtvých s covidem-19 v Evropě. S nemocí, kterou způsobuje virus SARS-CoV-2, zemřelo podle vládního webu 42.143 lidí, z toho 71 za posledních 24 hodin. Nákaza koronavirem se od počátku epidemie potvrdila v Británii u více než 453.000 lidí.

Hlavní vědecký poradce britské vlády Patrick Vallance dnes uvedl, že se situace nyní ubírá "špatným směrem". V úterý zaznamenali v Británii rekordní denní přírůstek 7143 nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko má další rekordní přírůstek nových případů nákazy

26.10.2020 17:06 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstek 17.347 případů nákazy novým koronavirem a 219 úmrtí za…

Británie zavádí rychlotest na covid, výsledek je za 12 minut

26.10.2020 16:21 Řetězec lékáren Boots v následujícím týdnu uvede v Británii na trh koronavirový rychlotest, který…

Rozruch v Kyjevě: Aktivistka Femen se svlékla donaha před polskou ambasádou

26.10.2020 15:53 Aktivistka feministické skupiny Femen se dnes vysvlékla donaha před polským velvyslanectvím v…

Miliony ojetin končí v rozvojových zemích. Následky pociťuje celá planeta,…

26.10.2020 15:44 Miliony vysoce znečišťujících ojetých vozů se z bohatých států dostávají do rozvojových zemí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama