Johnson pohrozil: Dodržujte vládní doporučení, jinak omezíme svobodu pohybu

Británie bude možná nucena zavést zákaz vycházení a omezení cestování, pokud se lidé nebudou řídit vládními doporučeními ohledně udržování rozestupu při pohybu ve společnosti. Dnes to prohlásil britský premiér Boris Johnson.

Boris Johnson
doporučujeme

Hospody, kluby a posilovny již dostaly nařízeno zavřít své provozy. Na sociálních sítích se však objevily snímky, jak se lidé scházejí v parcích a tržnicích, přičemž očividně ignorují doporučení udržovat vzájemný odstup alespoň dva metry. Ve snaze zpomalit šíření nákazy koronaviru již proto zavírají londýnské parky.

"Musíte se chovat podle doporučení, musíte dodržovat pravidlo o rozestupu mezi lidmi, nechávejte mezi sebou dva metry," citovala Johnsona agentura Reuters. "Jinak (...) není pochyb o tom, že budeme muset zavést další opatření, a samozřejmě to neustále zvažujeme."

Přísnější opatření jako zákazy vycházení musejí být dobře načasované, aby měly co největší dopad, řekl Johnson. "Musíte, želbohu, počkat, až nastane ten správný okamžik."

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem dnes v Británii vzrostl na 5683 ze sobotních 5018, což je podle televize Sky News rychlejší nárůst, než byl v tom samém stadiu v Číně nebo Itálii. 281 lidí v Británii již nákaze podlehlo.

Johnson rovněž vyzval britské producenty, aby vyráběli plicní ventilátory pro lidi trpící nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Podle něj bude těchto zdravotních zařízení potřeba "daleko více", než jich má Británie k dispozici nyní.

V Británii je nyní obsazeno 12 procent nemocničních lůžek na jednotkách intenzivní péče pacienty s koronavirem. Očekává se, že toto číslo dramaticky poroste, uvedla dnes zmocněnkyně pro zdravotní záležitosti v Anglii Jenny Harriesová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenskyj v OSN odsoudil okupaci Krymu a ruskou agresi v Donbasu

22.09.2020 07:23 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve Valném shromáždění OSN prohlásil, že okupace Krymu a…

Do programu WHO na distribuci vakcín se zapojilo 156 zemí

21.09.2020 19:08 Do programu COVAX na spravedlivou distribuci budoucích vakcín proti covidu-19 se zapojilo 156 států…

Téměř 80 procent uprchlíků přišlo za časů epidemie o práci

21.09.2020 18:47 Za časů epidemie ztratilo práci nebo příjem z práce 77 procent uprchlíků. Uvádí to dnes agentura…

Navalnyj žádá Moskvu o své zabavené oblečení pro vyšetření otravy

21.09.2020 16:58 Kritik Kremlu Alexej Navalnyj žádá Moskvu o vydání oblečení, které měl na sobě, když minulý měsíc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama