Johnson pohrozil: Dodržujte vládní doporučení, jinak omezíme svobodu pohybu

Británie bude možná nucena zavést zákaz vycházení a omezení cestování, pokud se lidé nebudou řídit vládními doporučeními ohledně udržování rozestupu při pohybu ve společnosti. Dnes to prohlásil britský premiér Boris Johnson.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Boris Johnson
doporučujeme

Hospody, kluby a posilovny již dostaly nařízeno zavřít své provozy. Na sociálních sítích se však objevily snímky, jak se lidé scházejí v parcích a tržnicích, přičemž očividně ignorují doporučení udržovat vzájemný odstup alespoň dva metry. Ve snaze zpomalit šíření nákazy koronaviru již proto zavírají londýnské parky.

"Musíte se chovat podle doporučení, musíte dodržovat pravidlo o rozestupu mezi lidmi, nechávejte mezi sebou dva metry," citovala Johnsona agentura Reuters. "Jinak (...) není pochyb o tom, že budeme muset zavést další opatření, a samozřejmě to neustále zvažujeme."

Přísnější opatření jako zákazy vycházení musejí být dobře načasované, aby měly co největší dopad, řekl Johnson. "Musíte, želbohu, počkat, až nastane ten správný okamžik."

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem dnes v Británii vzrostl na 5683 ze sobotních 5018, což je podle televize Sky News rychlejší nárůst, než byl v tom samém stadiu v Číně nebo Itálii. 281 lidí v Británii již nákaze podlehlo.

Johnson rovněž vyzval britské producenty, aby vyráběli plicní ventilátory pro lidi trpící nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Podle něj bude těchto zdravotních zařízení potřeba "daleko více", než jich má Británie k dispozici nyní.

V Británii je nyní obsazeno 12 procent nemocničních lůžek na jednotkách intenzivní péče pacienty s koronavirem. Očekává se, že toto číslo dramaticky poroste, uvedla dnes zmocněnkyně pro zdravotní záležitosti v Anglii Jenny Harriesová.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástupce Corbyna zvolen. Novým šéfem britských labouristů je Keir Starmer

04.04.2020 13:30 Aktualizováno Novým lídrem britských labouristů byl zvolen Keir Starmer. Nástupce Jeremyho Corbyna v pozici šéfa…

Rusko má přes 4700 nakažených koronavirem, 43 mrtvých. První oběť hlásí…

04.04.2020 13:25 Počet nakažených koronavirem v Rusku za posledních 24 hodin stoupl o 582. Celkem tak země eviduje…

Pomáhal porazit Hitlera. Sovětský tank T-34 se vrací

04.04.2020 09:45 Tento týden bylo v ulicích Moskvy spatřeno několik tanků T-34 z druhé světové války. Jednalo se o…

RBK: V ruské pomoci USA byly i věci firmy pod americkými sankcemi

04.04.2020 05:01 Mezi zdravotnickým materiálem poslaným Ruskem Spojeným státům na pomoc v boji proti koronaviru byly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy