Boris Johnson je pošesté otcem, jeho snoubenka Symondsová porodila chlapečka

Snoubenka britského premiéra Borise Johnsona Carrie Symondsová dnes ráno v londýnské nemocnici porodila syna. Pár to oznámil prostřednictvím své mluvčí. Zdravotní stav matky i dítěte je podle ní velmi dobrý. Symondsová se na přelomu března a dubna potýkala s příznaky nemoci covid-19, zatímco Johnson musel po pozitivním testu na koronavirus strávit týden v nemocnici.

Boris Johnson a jeho snoubenka
doporučujeme

Do svého londýnského úřadu se britský premiér po rekonvalescenci vrátil až o víkendu a ráno se v médiích množily otázky ohledně toho, zda se dnes zúčastní pravidelných interpelací v dolní komoře parlamentu. Příčina nejasností a mlčení ze strany Downing Street zakrátko vyšla najevo a Johnsona odpoledne v Dolní sněmovně zastoupil ministr zahraničí Dominic Raab.

"Předseda vlády a paní Symondsová s velkou radostí oznamují narození zdravého chlapečka," citoval web BBC z prohlášení mluvčí. O těhotenství 32leté Symondsové pár oficiálně informoval na konci února, přičemž narození potomka se čekalo na začátku léta. Zároveň bylo tehdy oznámeno, že 55letý premiér a jeho partnerka se zasnoubili.

Symondsová se stane Johnsonovou třetí manželkou, datum svatby nicméně zatím ohlášeno nebylo. Z druhého manželství s Marinou Wheelerovou má britský premiér čtyři děti, všechny jsou již dospělé. Také má, jak uvedla agentura AP, nejméně jedno dítě z nemanželského poměru.

Podle informací britských médií byl Johnson dnes ráno u porodu celou dobu přítomen. Dříve avizoval, že si po narození potomka bude brát dvoutýdenní otcovskou dovolenou, kdy se tak stane, ovšem není v tuto chvíli jasné. Podle mluvčího jeho kanceláře si premiér vezme "krátké" volno "později v tomto roce"; dnes odpoledne už znovu pracoval. Johnson musel kvůli nákaze koronavirem na tři týdny přenechat roli šéfa kabinetu ministru Raabovi a nyní jeho a zbytek vlády čekají nelehká rozhodnutí ohledně uvolňování restrikcí zavedených v boji proti nákaze.

Jeho čerstvě narozený syn je již třetím dítětem, které se v tomto století narodilo úřadujícími britskému premiérovi. Manželky Tonyho Blaira a Davida Camerona rovněž přivedly na svět potomky v době, kdy jejich muži stáli v čele kabinetu.

"Srdečně blahopřeji Borisi Johnsonovi a Carrie Symondsové k jejich dnešní skvělé zprávě. Sam (manželka Samantha) a já z toho máme obrovskou radost," napsal dnes expremiér Cameron. "Pardon, že jsme (v Downing Street) nenechali dětskou postýlku, nicméně prolézačka by na zahradě stále měla být!" dodal.

Řada politiků blahopřála Johnsonovi a Symondsové při interpelacích v Dolní sněmovně, její předseda Lindsay Hoyle tak učinil v prohlášení už před jejich začátkem. "Velmi radostná zpráva uprostřed vší té nejistoty, 2020 je rozhodně rokem, na který nikdy nezapomenou," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie hlásí rekordní počet případů, téměř 23.000 nakažených

27.10.2020 21:55 Británie zaregistrovala 22.885 nově potvrzených případů koronavirové nákazy, nejvíce od začátku…

Na dně Středozemního moře leží přes milion tun plastů, nejvíc odpadu…

27.10.2020 16:43 Ve Středozemním moři končí každý rok 229.000 tun plastového odpadu. Odhad uvádí zpráva, kterou dnes…

Nakažených v Rusku strmě přibývá. Putin slíbil, že restrikce nebudou,…

27.10.2020 09:36 Rusko dnes oznámilo 16.550 nových případů nákazy koronavirem a rekordních 320 úmrtí za uplynulý den…

Jak chránit ekonomiku v druhé vlně pandemie? Profesor má čtyři doporučení

27.10.2020 00:01 NÁZOR - V mnoha západních zemích roste počet nakažených koronavirem, například Británie, Francie a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama