K běloruským hranicím míří vozy ruské národní gardy, tvrdí tisk

Na dálnici z Ruska do Minsku byla dnes ráno spatřena kolona vozů ruské národní gardy. Podle informací z twitteru a protikremelských médií se jedná o desítky vozů, které se nacházely necelých sto kilometrů od hranice s Běloruskem. Mohly by převážet stovky příslušníků speciálních jednotek OMON.

Kolona vozů ruské národní gardy mířící do Běloruska
doporučujeme

Na kolonu čítající 30 až 40 neoznačených vozidel bez registračních značek upozornil protikremelský server MBK news s odkazem na neziskovou organizaci Conflict Intelligence Team.

Ta uvedla, že už v neděli večer agentura Fontanka zveřejnila zprávu o koloně ruských armádních vozidel mířících směrem k běloruským hranicím. Následně začali novináři na twitteru zveřejňovat další videa zachycující neoznačený konvoj.

Porovnání záběrů zachycených řidiči s mapovými podklady ukazují, že konvoj byl spatřen zhruba 80 kilometrů od hranic s Běloruskem. Jestli je překročil není zatím známo.

Server MBK news upozornil, že některá z těchto vozidel jsou identická s těmi, které používají speciální jednotky ruské policie OMON. Podle odhadů dle velikosti transportních vozidel by tak mohlo k hranicím mířit na 600 členů milic.

Jednotky mohly být vyslány na hranice či do Běloruska na základě telefonátu, který v neděli vedl autoritářský prezident Alexandr Lukašenko se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. 

Ten mu totiž potvrdil, že Rusko je připraveno poskytnou pomoc na základě smlouvy o vojenské spolupráci tedy včetně armádní pomoci. Ozbrojené složky v Bělorusku na začátku demonstrací proti protestujícím postupovaly tvrdě, nyní už ale do demonstrací výrazně nezasahují a někteří policisté se dokonce přidali na stranu demonstrujících.  

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U ukrajinského Charkova se zřítil vojenský letoun, nejméně 22 mrtvých

25.09.2020 21:59 Aktualizováno Nejméně 22 osob zahynulo, když se dnes večer na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov An…

Alexej Navalnyj poděkoval svým neznámým zachráncům

25.09.2020 21:38 Ruský kritik Kremlu Alexej Navalnyj dnes prostřednictvím internetu poděkoval svým zachráncům,…

Covid: Reprodukční číslo v Británii je vyšší, než se odhadovalo. Rekord…

25.09.2020 19:12 Aktualizováno Reprodukční číslo, které poskytuje představu, kolik lidí může nakazit jeden člověk s koronavirem,…

Papež vnímá pandemii jako příležitost ke změně, řekl to v OSN

25.09.2020 18:25 Papež František dnes v projevu ve všeobecné rozpravě na 75. zasedání Valného shromáždění OSN…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama