Komik zesměšňuje Putina. Rusové si za koronavirové krize pomáhají černým humorem

Rusové čerpají ze studnice černého humoru, aby si zlepšili náladu během koronavirové krize. Přestože počet nových případů klesá, Rusko je v množství nakažených třetí na světě, po Spojených státech a Brazílii.

Vladimír Putin, ruský prezident
doporučujeme

Zaznívá však reptání na příliš přísná pravidla, která mají omezit šíření nákazy, a na vládní podporu pro podniky, kterou kritici považují za nedostatečnou. Informuje o tom agentura Reuters

V jedné scénce televizní komik Maxim Galkin parodoval rozhovor mezi prezidentem Vladimirem Putinem a moskevským starostou Sergejem Sobjaninem o fiktivním vládním nařízení zavádějícím "harmonogram dýchání čerstvého vzduchu", jakmile se zmírní příkaz zůstávat doma. Přísně tvářící se Putin ve scénce nejprve upozorňuje, že "čerstvý" je v Moskvě nesmysl, a tak "vzduch" je zbytečný. Zbývá tedy "rozvrh dýchání".

zdroj: YouTube

"To nezní demokraticky - jako bychom chtěli ovládat, kdo může a kdo nemůže dýchat," říká Putin. A v narážce na zákroky proti svým politickým odpůrcům pokračuje: "Je pravda, že jsme někdy omezili přísun kyslíku některým lidem, ale ne masám - alespoň prozatím. Pojďme tedy přidat ještě jedno slovo a nazvat to časový rozvrh svobodného dýchání."

Další, naprosto explicitní balada komika Semjona Slepakova se těší na konec protikoronavirových restrikcí, aby se lidé mohli vrátit zpět ke svému starému životu, i když to může být bezútěšné a hrozné. "Mohou nás připravit o naše práva, poslat naše dřevo do Číny a zvýšit věk pro odchod do penze na 72 let," zpívá s těžkým sarkasmem.

Několik vtipů na režim se zrodilo z toho, že úřady požadovaly od podnikatelů, aby po celou dobu "volna od práce", vyhlášeného Putinem jako opatření proti nákaze, vypláceli zaměstnancům platy, přestože mnoho z nich si stěžovalo na příliš malou pomoc od vlády.

"Putin vstoupí do baru a objedná každému pivo - a pak řekne, že to je na účet podniku'," praví jeden populární vtip.

Další fórek v narážce na globální oživování divoké přírody pod vlivem menší ekonomické výroby kvůli koronaviru praví, že na hluboce tradičním ruském venkově jsou jedinou novou formou života vracející se pracovníci, kteří přišli o práci ve městech. "Životní prostředí se díky karanténě stalo mnohem čistším, a tak ruské vesnice zaznamenávají návrat barmanů, marketingových specialistů a trenérů osobního růstu."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákaza se zrychluje, počet obětí může stoupat. Denně onemocní 200 tisíc…

08.07.2020 22:06 Aktualizováno Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus upozornil, že pandemie…

Vztahy s ČR jsou podle Kremlu zkalené, kontakty se nechystají

08.07.2020 20:32 Aktualizováno Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým…

V Londýně se na obytné domy zřítil 20metrový jeřáb, jeden mrtvý, několik…

08.07.2020 20:21 Aktualizováno Jeden člověk dnes zahynul a čtyři další utrpěli zranění poté, co se na východě Londýna zřítil na…

Ruští novináři podepisují petici na podporu zadrženého Safronova

08.07.2020 18:27 Ruští novináři zahájili podpisovou akci na podporu zadrženého bývalého kolegy Ivana Safronova,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy