Koronavirus se šíří v Británii. Infekce je vážnou hrozbou, varuje vláda

Testy prokázaly nákazu novým koronavirem u dalších čtyř pacientů v Británii, celkový počet případů nákazy ve Spojeném království tak stoupl na osm. Oznámil to dnes podle agentury Reuters vrchní zdravotnický činitel v zemi Chris Whitty. Všechny nové případy souvisejí s již dříve potvrzenou nákazou u britského pacienta, který pobýval ve Francii.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Žádné bližší podrobnosti nebyly zveřejněny, případy nákazy nejspíš ale souvisejí s infikovaným britským občanem, který nedávno cestoval pracovně do Singapuru a poté se vrátil do Británie.

Na cestě domů se nicméně na čtyři dny zastavil ve francouzském horském středisku Contamines-Montjoie a právě tam byla nákaza potvrzena u další pětice Britů.

Britská vláda rovněž v souvislosti se šířením nákazy označila virus za vážnou a okamžitou hrozbu pro veřejné zdraví, což jí dává nové pravomoci, například izolovat ty, u kterých existuje podezření na nákazu. Celou provincii Chu-pej, odkud se koronavirus 2019-nCoV šíří, označila vláda za "infekční zónu".

Počet úmrtí způsobených novým typem koronaviru vzrostl na 908, oznámila dnes čínská Národní zdravotnická komise. Počet infikovaných v pevninské Číně už dosáhl 40.171 poté, co místní úřady v neděli evidovaly 3062 nových potvrzených případů. Nákaza se v menší míře dosud rozšířila do dalších téměř tří desítek zemí, úmrtí mimo pevninskou Čínu ale potvrdily zatím jen Filipíny a Hongkong.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Londýně: V mešitě byl pobodán muž

20.02.2020 19:22 Aktualizováno V londýnské mešitě byl dnes odpoledne pobodán starší muž, podle mešity muezzin. Byl převezen se…

Ukrajinské městečko odmítá karanténu pro ohrožené koronavirem

20.02.2020 19:20 Vzbouření vyvolala u obyvatel ukrajinského městečka Novi Sanžary v Poltavské oblasti zpráva, že v…

Rusko vyslalo do kosmu raketu s vojenskou družicí, start se podařil až na…

20.02.2020 15:39 Aktualizováno Vojenská komunikační družice Meridian-M, s kterou dnes z kosmodromu Pleseck na severu Ruska…

Rus Nikulin stane před soudem v USA. Údajný hacker je duševně zdráv, tvrdí…

20.02.2020 10:59 Rus Jevgenij Nikulin, kterého americká prokuratura viní z hackerských útoků, byl uznán příčetným, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama