Koronavirus: V Rusku se zvýšil počet nakažených na 47 121, mrtvých přes 400

Vrchol šíření koronavirové infekce má Rusko stále ještě před sebou, počet nakažených nadále roste, nicméně díky přijatým preventivním opatřením se podařilo postup epidemie zpomalit. Při dnešní poradě s experty o epidemiologické situaci v zemi to podle agentury TASS prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Přidejte svůj názor 129 komentářů

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V Rusku za uplynulých 24 hodin přibylo dalších 4268 potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem je tak aktuálně v zemi registrováno 47.121 infikovaných lidí. Na svém webu o tom dnes dopoledne informoval ruský krizový štáb. Jde o výrazný pokles proti údajům z neděle, kdy byl oznámen rekordní denní přírůstek 6060 nakažených.

Od nedělního rána v Rusku zemřelo v souvislosti s koronavirem SARS-CoV-2 dalších 44 pacientů, což je ve srovnání se 46 novými oběťmi ze soboty mírný pokles. Všech úmrtí pacientů s chorobou covid-19 je tak v zemi doposud registrováno 405. Celkem se uzdravilo 3446 nemocných, informuje TASS.

Hlavním ohniskem šíření infekce je nadále Moskva, kde přibylo 2026 pozitivních testů na koronavir. Celkem je nyní v ruské metropoli evidováno 26.352 potvrzených případů nákazy.

Krizový štáb rovněž informoval, že doposud bylo v celé zemi již provedeno přes dva miliony testů.

V Jekatěrinburgu ovšem museli uzavřít do karantény centrální městskou nemocnici poté, co první testy ukázaly, že koronavirem se tam nakazilo 78 pacientů a lékařů. Na instagramu o tom informoval gubernátor Sverdlovské oblasti Jevgenij Kujvašev. Většina nakažených podle něj nemá žádné symptomy onemocnění. Výjimkou je jeden pacient, jehož stav je vážný.

Ukázalo se, že zdrojem nákazy v důležitém zdravotnickém zařízení je jeden z lékařů. Gubernátor k tomu na webu doplnil, že lékař se nakazil od sousedky.

Loading...
Vstupte do diskuze (129)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie podle Johnsona přijme hongkongské občany, bude-li to potřeba

03.06.2020 13:49 Aktualizováno Britský premiér Boris Johnson uvedl, že Británie je připravená pomoci hongkongským občanům a téměř…

Rusko hlásí druhý den po sobě víc uzdravených než nakažených

03.06.2020 10:59 V Rusku se v úterý už druhý den za sebou uzdravilo víc lidí s nemocí covid-19, než se koronavirem…

Rusko mění taktiku. Špatné zprávy se publikují v noci

03.06.2020 08:44 Ruské úřady začaly zveřejňovat statistické údaje až pozdě v noci, protože vláda si nepřeje…

Kdy Rusko použije jaderné zbraně? Putin představil novou vojenskou doktrínu

02.06.2020 22:08 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin dnes schválil strategický dokument, který označuje vytvoření a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy