Kreml překvapivě obrátil: Kritizuje tvrdý postup proti opozici v Moskvě

Kreml se snaží analyzovat neuspokojivé výsledky strany Jednotné Rusko v zářijových komunálních volbách v Moskvě, kde vládní strana podstatně ustoupila od svých pozic. Napsal to dnes list Vedomosti. Jednotné Rusko si sice na moskevské radnici znovu zajistilo většinu, ztratilo ale třetinu mandátů. Příčinou neúspěchu je podle Kremlu i tvrdý postup proti opozici.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Moskva, Kreml
doporučujeme

Volby v ruské metropoli poznamenal masový odpor proti rozhodnutí volební komise vyřadit z formálních důvodů z boje desítky opozičních kandidátů. V Moskvě se od konce července uskutečnilo několik demonstrací, stovky lidí byly zatčeny a několik aktivistů, označených za organizátory, bylo odsouzeno k nepodmíněným trestům vězení.

Ztráta třetiny poslaneckých míst na moskevské radnici nebyla velkým překvapením, protože jen potvrdila pokles vlivu Jednotného Ruska ve velkých ruských městech. Strana v Moskvě dokonce oficiálně kandidáty nepostavila, o poslanecké posty se ucházeli jako nezávislí. Právě to Kreml při analýze volebních výsledků označil za chybu, napsaly Vedomosti.

Vyřazení opozičních kandidátů v Moskvě polarizovalo veřejné mínění a poškodilo Kreml, konstatoval list s odvoláním na mínění vládních úředníků. "Totální zablokování opozice Kreml označuje za chybu," uvedly Vedomosti.

Strana Jednotné Rusko v Moskvě nepostavila všeobecně známé kandidáty a nedokázala mobilizovat důchodce, kteří jsou považováni za tradiční stoupence kremelského establishmentu. Úspěch zaznamenala taktika opozičního vůdce Alexeje Navalného, jenž vyzval k podpoře veškerých kandidátů, kteří se Jednotnému Rusku postaví, uvedl ruský list s odkazem na názory kremelských politologů.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské jaderné ponorky odpálily rakety. Všechny zasáhly cíl, hlásí…

17.10.2019 16:56 Jaderné ponorky ruské Severní a Tichooceánské flotily během cvičení strategických jaderných sil z…

Ukrajina doplatila na Porošenkovu čistku. Musí odškodnit vyhozené úředníky

17.10.2019 14:44 Evropský soud pro lidská práva dnes odsoudil Ukrajinu za lustrační zákon a následnou čistku mezi…

Mobil způsobuje homosexualitu? Rus si to rozmyslel, žalobu na Apple stáhl

17.10.2019 13:22 Moskvan, který požadoval od společnosti Apple milion rublů za to, že z něj prý udělala homosexuála,…

Vztah Rusů k Ukrajině? Došlo k zásadnímu obratu. Nový průzkum

17.10.2019 08:44 Po zvolení Volodymyra Zelenského do čela Ukrajiny a po zmírnění protiukrajinských výpadů v ruských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama