Kreml překvapivě obrátil: Kritizuje tvrdý postup proti opozici v Moskvě

Kreml se snaží analyzovat neuspokojivé výsledky strany Jednotné Rusko v zářijových komunálních volbách v Moskvě, kde vládní strana podstatně ustoupila od svých pozic. Napsal to dnes list Vedomosti. Jednotné Rusko si sice na moskevské radnici znovu zajistilo většinu, ztratilo ale třetinu mandátů. Příčinou neúspěchu je podle Kremlu i tvrdý postup proti opozici.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Moskva, Kreml
doporučujeme

Volby v ruské metropoli poznamenal masový odpor proti rozhodnutí volební komise vyřadit z formálních důvodů z boje desítky opozičních kandidátů. V Moskvě se od konce července uskutečnilo několik demonstrací, stovky lidí byly zatčeny a několik aktivistů, označených za organizátory, bylo odsouzeno k nepodmíněným trestům vězení.

Ztráta třetiny poslaneckých míst na moskevské radnici nebyla velkým překvapením, protože jen potvrdila pokles vlivu Jednotného Ruska ve velkých ruských městech. Strana v Moskvě dokonce oficiálně kandidáty nepostavila, o poslanecké posty se ucházeli jako nezávislí. Právě to Kreml při analýze volebních výsledků označil za chybu, napsaly Vedomosti.

Vyřazení opozičních kandidátů v Moskvě polarizovalo veřejné mínění a poškodilo Kreml, konstatoval list s odvoláním na mínění vládních úředníků. "Totální zablokování opozice Kreml označuje za chybu," uvedly Vedomosti.

Strana Jednotné Rusko v Moskvě nepostavila všeobecně známé kandidáty a nedokázala mobilizovat důchodce, kteří jsou považováni za tradiční stoupence kremelského establishmentu. Úspěch zaznamenala taktika opozičního vůdce Alexeje Navalného, jenž vyzval k podpoře veškerých kandidátů, kteří se Jednotnému Rusku postaví, uvedl ruský list s odkazem na názory kremelských politologů.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo zabil Gruzínce v Berlíně? Podezřelý měl styky s ruskou FSB

17.02.2020 19:41 Další indicie nasvědčují zapletení Moskvy do srpnové vraždy Gruzínce v centru Berlína. V měsících…

Johnson čelí tlaku, aby odvolal poradce. Spojoval rasu s IQ

17.02.2020 19:04 Britský premiér Boris Johnson je pod tlakem, aby dal výpověď svému poradci, který v minulosti dal…

Chtěl zabít co nejvíc muslimů. Nor byl oficiálně obviněn z terorismu

17.02.2020 15:39 Nor Philip Manshaus, podezřelý z vraždy své nevlastní sestry a následného útoku na mešitu ve městě…

Jak zničit BBC? Johnsonův plán nazdvihl ze židle i konzervativce

17.02.2020 14:41 Aktualizováno Slovy o "destruktivní myšlence" či o vládní "vendetě" reagovali někteří poslanci britské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama