Mladík shodil dítě z vyhlídky londýnské galerie Tate Modern, dostal přísný trest

Britský soud poslal na 15 let do vězení mladíka, který loni shodil z vyhlídky londýnské galerie Tate Modern šestiletého chlapce z Francie. Londýnský trestní tribunál Old Bailey dnes konstatoval, že mladík trpící vážnou psychickou poruchou měl v úmyslu dítě zabít, informovala stanice BBC. Chlapec pád přežil, má ale trvalé následky.

Galerie Tate Modern
doporučujeme

Tehdy 17letý Jonty Bravery po zatčení krátce po činu uvedl, že jej spáchal s cílem někomu v galerii ublížit, aby mohl být ve zprávách. Podle agentury Reuters trpí poruchou autistického spektra, obsedantně kompulzivní poruchou a nejspíše také poruchou osobnosti.

Pád z balkonu na terasu ležící o pět pater níže oběť přežila, podle britské prokuratury ale mělo dítě po incidentu zlomenou páteř, ruce a nohy a krvácelo do mozku. Jde o chlapce z Francie, který byl ve slavné londýnské galerii v rámci rodinné dovolené.

zdroj: YouTube

Jeho rodiče minulý měsíc oznámili, že jejich syn se zotavuje, je ale stále na vozíčku a má problémy s mluvením, jedením a pamětí. Charitativní sbírka vyhlášená na léčbu chlapce zatím vynesla 235.000 eur (asi 6,3 milionu korun).

Bravery byl od října držen v psychiatrické léčebně Broadmoor Hospital západně od Londýna. Soudce ale nyní rozhodl, že bude přesunut do vězení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velká Británie představila nové kroky na podporu ekonomiky a trhu práce

08.07.2020 15:15 Britský ministr financí Rishi Sunak dnes představil nová opatření na podporu ekonomiky a trhu práce…

Vztahy s ČR jsou podle Kremlu zkalené, kontakty se nechystají

08.07.2020 13:46 Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým…

Ruské tajné službě podle Safronovova obhájce chybějí důkazy

08.07.2020 12:42 Obhájce zadrženého poradce šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos Ivana Safronova, jehož ruské…

Zadržený Safronov prý dával informace české tajné službě. FSB nemá důkazy,…

08.07.2020 12:30 Aktualizováno Obhájce zadrženého poradce šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos Ivana Safronova, jehož ruské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy