Mnoho zemí podle WHO není na koronavirus dobře připraveno

Příliš mnoho zemí světa ještě není odpovídajícím způsobem připraveno na možné další rozšíření nového typu koronaviru. Upozornil na to dnes v Ženevě generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. WHO se podle něj nedomnívá, že by mělo být upuštěno od snah o zadržení viru, ačkoli někteří lidé tvrdí, že už jde o pandemii.

Přidejte svůj názor

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

"Jsme znepokojeni, že některé země to buď neberou dost vážně, nebo se rozhodly, že beztak nemohou nic dělat," řekl dnes Tedros. "Jsme znepokojeni, že rozsah politického úsilí a nutných opatření neodpovídá rozsahu hrozby, jíž všichni čelíme," prohlásil šéf WHO.

Tedros vyzval vlády, aby svorně se všemi ministerstvy podpořily boj proti viru. WHO společně se Světovou bankou slibuje všem zemím podporu při přípravách, zdůraznil ředitel zdravotnické organizace.

Úmrtnost na vir podle Tedrose nakonec závisí na tom, jak dobře jsou jednotlivé země připraveny na rozpoznání infekce, izolaci pacientů a přijímání preventivních opatření.

Koronavirus způsobující nemoc COVID-19 se v prosinci začal šířit z centrální Číny. Dosud se jím ve světě nakazilo téměř 98.000 lidí a na 3350 mu podlehlo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská zpěvačka Marianne Faithfull se nakazila koronavirem

05.04.2020 08:32 Britská zpěvačka Marianne Faithfullová byla po nákaze koronavirem převezena do londýnské nemocnice.…

Sovětskými gulagy prošlo podle historiků až 18 milionů lidí

05.04.2020 06:36 Jednou z nejtragičtějších kapitol režimu sovětského diktátora Josifa Stalina, který měl na svědomí…

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může…

04.04.2020 23:47 Aktualizováno Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani…

Pandemie covid-19: Uljanovsk se může stát ruským Bergamem, píše The Moscow…

04.04.2020 21:36 Aktualizováno "Ale prosím vás! Virus? Jaký virus?" Pětatřicetiletá podnikatelka Olga odmítavě mává rukou. "Je to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy