Muže otrávila cuketa z vlastní zahrady. Trpěl halucinacemi

Nikoho by nenapadlo, jaké následky si odnese běžná večeře. Britský pár si k rybě naservíroval i zeleninu z vlastní zahrady, což se mu ale pak nakonec stalo osudným. Muž se totiž otrávil cuketou a způsobil si tak několikadenní zdravotní obtíže.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Čtyřiašedesátiletý Mike Andrews ze severovýchodní Anglie se živí jako manažer hudební společnosti, ale zároveň se se svojí chotí také rád stará o zahradu. Cuketa, kterou si sám vypěstoval, mu ale při zakousnutí příliš nezachutnala, jelikož byla hořká. Jeho příběh přinesl web britského deníku Daily Mail. 

 "Bylo to příšerné, měl jsem v puse peklo. Satan mi snad tančil na jazyku. Okamžitě jsem řekl ženě, ať to vyplivne a nepolyká. Naštěstí to udělala,” nechal se slyšet Andrews, který ale už kus zeleniny stihl zkonzumovat.

Nadcházející čtyři dny byly pro Brita pekelné. Kdyby šlo jenom o průjem a nevolnost, ale dostavily se i halucinace, které vyvolává takzvaný jedovatý kukurbitacin, jež se občas nachází v tykvovité zelenině, a na nějž případného strávníka upozorní právě ona hořká příchuť. V krajních případech by v případě intoxikace mohlo hrozit i úmrtí.

"Čtyři dny jsem se třásl, potil se, měl jsem halucinace,” řekl Andrews. Toho zpočátku ani nenapadlo, že by jeho zdravotní stav mohl mít příčinu ve spořádané cuketě. Teprve až později mu došlo, že jeho případ není letos v létě raritní. Jedovatá látka se totiž nacházela v semínkách od dvou konkrétních výrobců. Z trhu ale pak byla později odstraněna.

"Cuketa vypadala skvěle, vůbec by mě nenapadlo, že je s ní něco špatně. Po téhle zkušenosti už je asi jíst nebudu,” podotkl s tím, že mu hořká chuť utkvěla na rtech po dobu dvou týdnů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mezi uprchlíky a ekonomickými migranty nemůžeme rozlišovat, tvrdí právník

24.09.2020 00:01 NÁZOR - Migranti uvěznění v přelidněném běženeckém táboře Moria, který tento měsíc vyhořel, čekali…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

23.09.2020 20:34 Aktualizováno Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali…

Ruská stíhačka se zřítila během výcviku, možná byla sestřelena

23.09.2020 20:03 Aktualizováno Ruskou stíhačku Su-30, která se v úterý zřítila u Tveru, mohla omylem sestřelit jiná stíhačka během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama