Na COVID-19 už umírají i děti. Na rozdíl od seniorů jsou naprosto zdravé

Úmrtí dvou mladých zdravých lidí na COVID-19 v Londýně je pro celý svět varováním. Británie vyzývá mladé občany, aby dodržovali veškerá bezpečnostní opatření spojená s koronavirem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Koronavirus
doporučujeme

Devatenáctiletý Luca Di Nicola, který pracoval jako pomocný šéfkuchař, byl minulé úterý sanitkou odvezen do nemocnice North Middlesex Hospital v Enfieldu v severním Londýně, kde o 30 minut později zemřel.

Ismail Mohamed Abdulwahab, třináctiletý školák z Brixtonu, začal ve čtvrtek vykazovat příznaky a měl problémy s dýcháním. Urychleně byl odvezen do nemocnice, kde se prokázalo, že je pozitivní na COVID-19. Byl připojen na ventilátor, ale v brzkých ranních hodinách zemřel.

Rodiny obou chlapců uvedly, že neměli žádná jiná onemocnění. V naprosté většině případů přitom na nemoc umírají především starší lidé, kteří trpí jinou vážnou nemocí.

Doktorka Jenny Harries, zástupkyně vrchního britského lékaře, podle televize SkyNews tvrdí, že úmrtí obou mladých lidí byl nejen pro jejich rodiny „obrovský šok“. U mladých lidí „nemáte tendenci myslet na smrt“, sdělila na tiskové konferenci v Downing Street.

V současnosti je nejmladší obětí koronaviru 12letá dívka, která zemřela v Belgii. Podle Harriesové mladí lidé docela snadno zapomínají na rizika spojená s nákazou. Zástupkyně vyzývá mladé lidi, aby zůstali doma a dodržovali veškerá opatření.

Praktická lékařka společnosti Sky News upozornila, že „i s dobrým imunitním systémem se někteří lidé nemusí cítit dobře“. „Každý rok umírají zdraví mladí lidé na sepsi, která může začít i mírnou infekcí,“ zdůraznila Cannon.

Podle lékařky je možné, že měli jiný zdravotní problém, který nebyl diagnostikován. Podle ní je rozhodující, jakou rychlostí vyhledají lékaře. Cokoliv, co souvisí s dýcháním, je „znamení pro naléhavou pomoc“, řekla. Cannonová také nastínila možnost, že se někdo nakazil ve stejnou dobu například bakteriální pneumonií, která může být osudná.

Dodala, že smrt dvou mladých lidí byla „docela vzácná“ a budou tu desítky tisíc dalších dospívajících, kteří budou mít mnohem mírnější průběh nemoci COVID-19.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie podle Johnsona přijme hongkongské občany, bude-li to potřeba

03.06.2020 13:49 Aktualizováno Britský premiér Boris Johnson uvedl, že Británie je připravená pomoci hongkongským občanům a téměř…

Rusko hlásí druhý den po sobě víc uzdravených než nakažených

03.06.2020 10:59 V Rusku se v úterý už druhý den za sebou uzdravilo víc lidí s nemocí covid-19, než se koronavirem…

Rusko mění taktiku. Špatné zprávy se publikují v noci

03.06.2020 08:44 Ruské úřady začaly zveřejňovat statistické údaje až pozdě v noci, protože vláda si nepřeje…

Kdy Rusko použije jaderné zbraně? Putin představil novou vojenskou doktrínu

02.06.2020 22:08 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin dnes schválil strategický dokument, který označuje vytvoření a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy