Na Ukrajinu lze přijet jen s negativním testem. Země hlásí denní rekord úmrtí

Ukrajina v pondělí zaznamenala dosud nejvyšší denní přírůstek 333 úmrtí osob nakažených koronavirem SARS-CoV-2. Vyplývá to z údajů zveřejněných dnes ministerstvem zdravotnictví. Ministr Maksym Stepanov kromě toho informoval, že ode dneška mohou lidé na Ukrajinu přijíždět jen s negativním testem na koronavirus.

Ukrajina, ilustrační foto
doporučujeme

Ukrajina v posledních týdnech čelí prudce zvýšenému šíření koronavirové nákazy. Podle premiéra Denyse Šmyhala jde o třetí vlnu pandemie nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje. S pondělním přírůstkem 11.476 nově potvrzených případů nákazy se už v zemi se 42 miliony obyvatel celkem infikovalo přes 1,5 milionu lidí.

Před pondělními 333 úmrtími zemřelo na Ukrajině nejvíce pacientů s covidem-19 za jeden den 17. března - 289. Od začátku pandemie těchto úmrtí už úřady zaznamenaly 30.431.

Minulý týden denní přírůstky nakažených v pátek vyvrcholily 15.850 nově potvrzenými případy, což bylo podle médií nejvíce od listopadu. Následně byla v několika regionech včetně hlavního města Kyjeva zavedena přísná omezující opatření zahrnující uzavření restaurací, kaváren a obchodů vyjma prodejen potravin a dalšího nezbytného zboží. Kromě toho jsou také zakázány veřejné akce. Stejné restrikce mají vstoupit v platnost od pátku ve Lvově.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Navalnyj nemá tuberkulózu ani koronavirus, tvrdí vězeňská správa

13.04.2021 17:21 Správa vězeňské kolonie v Pokrovu ve Vladimirské oblasti, kde je vězněn Alexej Navalnyj, popřela,…

Británie nabídla možnost očkování všem nad 50 let

13.04.2021 13:17 Aktualizováno V Británii dostali již všichni nad 50 let a všichni další lidé z prioritních skupin možnost nechat…

Stoltenberg vyzval Rusko k uklidnění situace na Ukrajině, Kyjev nechce…

13.04.2021 13:00 Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg dnes vyzval Rusko, aby přestalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama